yodainwonderland
  merhabalar dio'nun kanı hızlı akan gençleri. Soluklar kesilmeden bi ortamı yumuşatıyım dedim zira çokta gerileceğiz gibi. Şimdi bu bahsedeceğim olay Amerikan tarihinin en büyük korsan yayınında olan bir hadise ve gerçekten korkutup şaşırtan cinsten. 22 Kasım 1987'de abd'nin chicago şehrindeki insanlar wgn-tv adlı yerel kanalın akşam saat 21:00'de yayınlanan ana haber bülteninin spor haberlerini izlemekteyken yayın aniden kesiliyor ve ekranda aşağıdaki herif beliriyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=dKnwhokvgxE
  https://www.youtube.com/watch?v=dKnwhokvgxE
  ne olduğuna anlam veremeyen teknik personel canlı yayın frekansını anında farklı bir televizyon vericisine aktararak durumu kurtarıyor. aradan iki saat geçtikten sonra bu sefer de wttw isimli kanalda doctor who dizisi yayındayken aynı herif yine piyasaya çıkıyor. bu kanalın teknik ekibi de verici değiştirme hamlesini deniyor ancak başarılı olamıyor. bu seferki yayın hem diğerinden daha uzun sürerek kendiliğinden sonlanıyor, hem de diğerinden farklı olarak sesli bir şekilde ekrana geliyor.
  https://www.youtube.com/watch?v=tWdgAMYjYSs
  https://www.youtube.com/watch?v=tWdgAMYjYSs
  o günlerde televizyon dediğimiz şey toplum hayatında bugüne kıyasla çok daha önemli olduğu için bu olay da gündemin tepesine oturuyor. üzerinde çok konuşuluyor, yazılıyor çiziliyor, araştırmalar yapılıyor ancak çözülemiyor. halen de gizemini koruyor. tıpkı hugo'da küfreden çocuk gibi... o değil de, özellikle sessiz olan ilk görüntü gerçekten de korkutucu denilen cinsten abi. beni bile ürpertti açıkcası. şimdi derseniz neden bu kadar ilginç; max headroom olayı beni son derece ürkütmüştür hep. tüm şehir tv yayınlarını bastırabilecek bir mikrodalga sinyali yaratmanın dönem itibariyle imkansız olduğu biliniyor. ev ortamında yapılmış bir görüntü değil bu bir de , onu söyleyebiliriz. tabi her zamanki gibi konuşulan en ünlü mitlerden biri de, bu olayın dünya dışı bir kaynağı olduğu. çünkü bu durumda geriye kalan tek ihtimal, bu yayını kanalın bizzat düzenlemiş olması. siz ne düşünüyorsunuz? amaç nedir? korkutucu mu? yoksa sıradan bir korsan yayın mı?

  Günün En Popüler Başlıkları