İnsanlara Göre Şekillenmek
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   damlaersen
   Fark etmesekte hepimizin yaptığı şeydir bu .Konuşmalar, davranışlar, hobiler, zevkler bazen bakış açıları bile insanlara göre şekillendirilir toplumdan dışlanma kaygısıyla, maalesef bu devirde insan kendini sürekli bir yere ait olmak zorundaymış gibi hissediyor, toplumun bize dayattıklarından dolayı sürekli onaylanmak istiyoruz, bazense var olan görüşlere sığınmak yeni bir ses getirmekten daha kolay ve daha az ürkütücü oluyor. kendimizi kendimizden soyutluyoruz aslında, asıl benliğimizde neler hissettiğimizi bilmeden, düşüncelerimizi karalıyoruz. güya herkesin fikir özgürlüğü var ama ne zaman bir fikir söylense asla saygı duyulmadan savunmaya geçilir ya da kişi topluluktan dışlanır. belki de yeni fikirlere açık olmayıp sürekli eskinin daha iyi olduğunu savunmamız burada gelir.
    sdantart
    Yavşaklık yani.
     derinfeylesof
     Bir insanın kendisine yapabileceğin en büyük kötülüklerden birisi
      gundemss
      kendime yaptığım en büyük hatadır kendinize olan saygınızı tamamen yitiriyorsunuz ve sizi tamamen içe çekiyor
       goygoysporz
       böyle bir şey yapmak hatadır ama darbe yiyip öğrennince kendiniz olmaya başlıyorsunuz
        diziizlio
        lise hayatımda karakterim oturmamışken yaptığım hata hiç kimsenin lafına bakarak kendinize olan saygınızı kaybetmeyin
         kalpci
         Daha kolay çünkü
          jagdpanzer
          hayatta yapabileceğiniz en rezil harekettir.
           allf0rmia
           var, yok değil maalesef ki var. kendi fikirlerine, düşüncelerine özsaygısı olduktan sonra çevreden full saygı beklemiyor insan. kısacası önce kendini bildikten sonra, insanlara göre şekillenmenin bir maskeden ibaret olduğunu da biliyor. birilerini dışlamanın, anlamayı reddetmenin, yargılamanın da özsaygıdan geçtiğine inanıyorum. hep dediğim gibi doğru yanlış tartışılır, insanlar hep konuşur. genelin takdir ettiğini yuhlayan birileri hep olacak. bu bir döngü. bunun kalıbına girmek veya bunu reddederek bir iletişim kurmakta birer tercih. sen kendini bildikten, önce kendin için kendini ifade ettikten sonra kabul olup olmamak peh..
            honeybee
            hayatta kendin olabilmek gerçekten çok ama çok önemli, toplumda kendimize yer edinebilmek ve yer bulmak bizim için çok önemli ister istemez şekilleniyoruz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.