İlişkilerdeki Başarısızlıkların Nedenleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   muneccimbiri
   istenen ile elde edilen arasındaki farkın başlangıç aşamasında görmezden gelinmesi. şöyle ki; sanki herkesin ilişki mecburiyeti varmış gibi bir dış baskı var ve uzun süre ilişki yaşamamış olmak bu baskıyı hem içten hem de dıştan arttırıyor. bugün sevgiliniz olup olmadığını soran bir insana "hayır" cevabını verdiğinizde "neden yok?", "ne zamandır yok?" sorularını sormaması gibi bir durum söz konusu bile değil. bu da ne yapıyor? yalnız insanın karşısına çıkan birilerine "razı olmasına", onlarla "yetinmeye" çalışmasına neden oluyor. aslında bu açıdan insanları atomlara, ilişkileri moleküllere benzetebiliriz: dış ortam tarafından kararsızlaştıran bir atom bağ kurup molekül oluşturma eğilimindeyken karşısına çıkan "herhangi bir" atomla sırf bağ oluşturabiliyor diye bir molekül oluşturur. fakat bu molekül, kararlı ortama geçtiğinde hali hazırda çok da kuvvetli olmayan bağ kırılır ya da daha iyi bağ kuracağı bir atomla karşılaşır ve yer değiştirme reaksiyonuyla yeni atomla yeni bir molekül oluşturulur ve "herhangi bir" atomu kendi başına yoluna devam eder. (bkz: yer değiştirme reaksiyonları) gerçekten isteyeceği kişiyi beklemek yerine dış etkenlerin etkisiyle yanlış seçim yapan veya "herhangi biri" olmayı kabullenen her insanın ve zoraki oluşan her molekülün kaderi aynıdır. (kimya dersi verdim beleş)
    baldbritney
    dengesizlik. kararsızlık. gidip gidip geri dönmek. insana tükürdüğünü yalatan cinsten hareketler. 10 dakikada değişen kararlar. mantık ve duygunun çatışması. ve bunların sebebi olarak tabii ki yeterince sevmemek, değer vermemek. ya da hissedilenlerden kaçma isteği.
     pinkypie
     ilişki, iki ya da daha çok şey arasındaki karşılıklı ilgi, bağ olarak geçer literatürde. ve bu bağ başarılan bir şey değildir. ilişkilerde başarı aranmaz. ilişkiler karşılıklı olarak öğrenilir ya da bir ortak nokta/yol bulunur. bunun yapılamadığı zamanlarda ise biter. devam etmesi nasıl bir başarı değilse, bitmesi de başarısızlık değildir. ekleme: insan ilişkilerinde başarı aranmaz. yoksa bir kitapla benim aramdaki ilişki, ben onu okumayı bitirdiğim zaman başarı kazandığım bir ilişkidir elbette.
      gregory_
      Körler sağırlar birbirini ağırlar :)
       yodainwonderland
       ilk turda ilişki içerisinde; ruh eşinizi aramak, sonsuza kadar mutlu yaşayacağınız kişiyi aramak, kendinizi daha değerli mutlu hissettirecek kişiyi aramak. ararken bir cacık bulamamakla sonuçlanacaktır. çünkü temelde ilişkiyi yaşamak yerine aramakla meşgul olacaksınız böylece ilişkinin mutlu eğlenceli kısmını göremeyeceksiniz. ikinci turda; duygusal ihtiyaçlarımızı açıkça belli etmemek. karşımızdaki kişinin duygusal ihtiyaçlarını anlamamak. sidik yarışına girmek. kendi içimizdeki sorumluluğu alamamak. başkasında gördüğümüz kusurların aslında kendimizde de var olduğunu görememek. kendimizi aynalamayı başaramamak.
        plastickardashian
        taraflardan birinin duygularından emin olmaması, ne istediğini bilmemesi. şöyle basit bir örnekle açıklayayım. diyelim alışverişe çıkacağım, kırmızı mini etek istiyorum. ne istediğim belli, kırmızı mini eteklere bakarım sadece ve bir tanesini alırım. ama o eteği istediğimden emin değilsem ayy şuradaki kazak güzelmiş, aa bu pantolonun rengi tam bana göreymiş, aman şu mavi bluza da bakayım derken kırmızı mini etek falan kalmaz ortada. işte ne istediğini bilip bilmemek kısmen böyle.
         dikistutmaz_sabri
         özgüvensizlik,eziklik başka nedeni yok baştan kaybediyorlar
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.