İkinci El Otomobil Piyasasını Bitirdiler...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   absurdman
   Mahvolduk arkadaş 40 bine doğru düzgün araba bulamıyorsun. Millet birinci el fiyatından fazlasına ilana çıkarıyor ben anlamıyorum ki bir keriz düşer de satarım diye mi yapıyorlar? Biri o modelden yüksekten koydu mu diğerleri benim başım kel mi, benim arabam onunki kadar değerli değil mi diye laaaps fiyat arttırıyor. Para desen o da değersizleşti bir yandan onun da etkisi var ama insan binecek bunlara insan anasını satayım ev fiyatına araba doldu piyasa. Koronavirüs de çıktı başımıza, toplu taşıma kullanmak istemeyenler de talep yapıyor yaptıkça arz edenler fiyat arttırıyor bıkdık kardeşim bıkdık ya.
    metehan777
    Sahibinden'i açıp ilanlara bakarken arabasıyla aynı modeldeki ilan açıklamalarını okuduktan sonra "ulan bu arabaya 40 bin çektiyse benim arabama 50 yazar 45'ten satarım"cılar bitmeden bu piyasa inmez. Hele ki bu ekonomik koşullarda hiç inmez. Sonuç ne oluyor? Şahin 25 bin TL.
     peder
     Türkiye'de bir araba eğer nefes alıyor ve yanma işlevini gerçekleştiriyorsa minimum 15 bin lira eder. Eğer hareket etme kabiliyedi de varsa 20 bin liraya çıkar. Galericilere bir noktada katılıyorum evet dolar,euro vs çok arttı. Ama yurtdışı fiyatları 1.000 dolar olan araçlar türkiyede minimum 30 bin liradan başlıyor. Burada en büyük suç devlette. Zira araba alırken bir kendimize 2 tane de devlete alıyoruz artık. O yüzden başa yetenekli ve kabiliyetli kişiler gelmeden araç piyasası düzelmez diğer her alanda olduğu gibi. Bu tamamen ülkenin ekonomisinin etkilediği bir durum. Tabi bazı şerefsizler de var 0 araç alıp 2. elde 0'dan pahalı satan. Bunlara ne dendiğini hepimiz biliyoruz.
      altmisbir
      Ben 2015 yılında 3 yaşında vw polo (hasar kayıtsız 35bin km) arabayı 32.400 liraya aldım. Şuan 99 model pololar 45 e varana kadar satılıyor. Ama enflasyon 15 miş tabi yersen. Fiyatların çıkışındaki en büyük etken dolar kuru ve dolar kuru yüzünden distribütörlerin alım gücünün düşeceğini tahmin etmesi. Bu yüzden düşük stok yapılıyor ve bayilerde araba kalmıyor. İkinci ele rağbet artıyor mecburen. Birde üstüne Corona geldi bakalım seneye ne olacak çok merak ediyorum. Tarihe not düşelim ben ilk altı ay bitmeden alınan 0 km otomobillerin seneye önemli kâr ederek satılabileceklerini düşünüyorum.
       demiryolcu-behic-54
       Sıfır araçta vergiler düşsün, sadece %18 KDV kalsın bak nasıl düşüyor fiyatlar, o şerefsiz galericiler nasıl tepe taklak asfalta yapışıyor...
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.