Doğru Nefes Alıyor muyuz? Bu Kolay Nefes Egzersizi Sayesinde Kısa Sürede Rahatlamak Mümkün mü, Deniyoruz!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nekadarmukemmelsin
   Stres altında olduğumuz zamanlar doğru nefes egzersizlerine odaklanmak birçok şeyi değiştirebilirmiş sizin için araştırdım ve sizinle beraber bende denemek istiyorum deneyenler yorumlarda fikrini belirtirse çok sevinirim sevgilerle. <3 NEFES EGZERSİZİ 1.Başının ve ayağının altına bir yastık alarak sırt üstü uzanabilir ya da sandalyenin arkasına başınız ve sırtınızı yaslayarak oturabilirsiniz. 2.Burnundan nefes al ve karnının aldığın nefesle dolmasına izin ver. 3.Bir elini karnına bir elini göğsüne yerleştir. 4.Nefes aldığınız zaman karnınızın yükseldiğini hissedin. Nefes verirken karnınızın daha düşük olduğunu hissedin. Karnınızdaki el mutlaka göğsünüzden daha fazla hareket etmelidir. 5.3 kere daha derin nefes alarak her nefes aldığınızda karnınıza daha derin dokunun ve hissedin BU İPUÇLARINI DİKKATE ALIN – Nefes egzersizlerini yapmak için doğru bir alan seçin. Koltukta otururken, yatağınızda veya evinizin salonunda bir köşede olabilir. – Kendini rahat bırak ve asla zorlama. – Günde 1-2 kez yapmaya özen gösterin. – Giysilerinizin rahat olmasına dikkat edin. – Nefes egzersizleri genellikle birkaç dakika sürebilir. Zamanınız olduğunda bunu 10 dakikaya çıkararak daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. - BU EGZERSİZ NE İŞE YARAR ? Kan basıncını dengeler: Bu egzersizler nefes alma hızımızı yavaşlatır, böylece daha az enerji harcarız. Kalp atış hızının düşmesi kan basıncımızı dengelemeye yardımcı olur. Sindirime yardımcı olur: Düzenli olarak yapılan egzersizlerde daha fazla oksijen, iç organlarımızın daha sağlıklı çalışmasını sağlayacak. Genellikle insanlar kısa nefesler alır. Bu daha endişeli ve enerjinizin yok olmasını sağlayabilir. Derin nefes tekniği ile karnınıza daha büyük nefesler almayı öğrenebilirsiniz.
    fairytale-
    Ben nefes alamıyorum birak doğrusunu...
     _gizem_
     Sorsana, nefes alıyor muyum..?
      patiklipengui
      Bırak doğru nefes almayı nefes alabilmem mucize.
       somurtkan_sirin
       her şeye rağmen nefes almamız yeterli bence ama eve gidince deneyeceğim jdjkdjdk
        amira
        nefes alıyorsak yeter illa doğru mu olucak :)
         detokssuyu
         Almıyoruz. Doğru nefes almayı da bilmiyorum üzerine gittim bir süre ama oraya dikkat kesilmek falan çok zor. Yanlış nefes almaya devam ediyoruz.
          imcherry_
          astımım bne
           eflayilmaz
           en büyük konforumuzun nefes almak olduğunu düşünüyorum ve bunu yanlış yapıyor olmak uzuyor beni keske cidden okullarda seçmeli ders olarak falan verilse. çünkü cidden rahatlatıyor ve uzun vadede çok güzel etkileri var bence
            nickiharuto
            Teşekkürler 2. İki güzel başlık. Ellerine sağlık.hoş geldin
             diziizlio
             Dümdüz yatıncada diyaframdan alarak dengeleyebilirsiniz
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.