Depresyondan Çıkma Yöntemleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ferdiniz1
   Anonim olduğum için burada anlatmak daha kolay. Tek hissettiğim safi acı. Yaklaşık 3 yıldır gelişen negatif düşüncelerle birlikte son 1 senedir depresyonda olduğumdan eminim. Hayal kurma yeteneğimi, istek ve arzularımı kaybettim. Bir süre yardım aldım ancak faydası olmadığını düşündüm. Hiç ilaç vb kullanmadım. Etrafımdaki insanlara da kötü davranmaya başladım. Tavsiyelerinizi okumaktan memnuniyet duyarım azizlerim. Arkadaşlar tanımadığınız bilmediğiniz birine verdiğiniz bu değerli tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Kimi özelden dertleri kimi yüzümü güldürdü. Çok sağ olun.
    kuyinist
    Yapacagin tek sey herkesi herseyi siktir edip kendine iyi gelen seylere yonelmen. Bu hayatta senden kiymetli kimse yok siktir et ani yasaa
     rodolka
     Kızlar için Bunalımmm Bunualımmm Bunu alımm Bunu alıyım Bunu da alayım Al al al herşeyi al Erkekler Bunalımmm Bunalımdan çıkayımmm Bununla çıkayım Bununla da çıkayımmmm Hepsiyle çıkayımmmm
      zeynebio
      belki biraz maneviyat seni rahatlatır
       ayse_
       Hayata bir kez geldiğini ve tüm bu düzenin basit bir düzen olamayacağını anlamalısın önce. Saçma, basit bir düzen olamayacak kadar inanılmaz bir evrenin ve düzenin içindeyiz. Var oluşunun bir sebebi var önce buna odaklan. Seni en çok sevenlerle arandaki bağı güçlendir. Gerisi gelecektir. Bununla birlikte terapi iyi gelebilir bilmiyorum hiç gitmedim ben.
        orbitty
        Evrende bir nokta bile değiliz. Bir hiçiz aslında. 7 küsür milyar insanın biriyiz. O kocaman hayatlarımız denizde kum tanesi bile değil. Dahası her şeyin bir sonu var. Hayatın bir sonu var daha ne olsun. Ölmek için yaşıyoruz. Tek gerçek ölüm. Bunları hatırlamak yardımcı oluyor. Bir de bu hislerinin, düşüncelerinin hepsi kimyasal tepkimeler sonucu açığa çıkan şeyler. Kimyanı düzeltmen faydalı olabilir. (psikiyatriste görünmek ve ilaç tedavisi) Ancak o zaman normal insan kıvamında düşünebiliyorsun.
         kallasti
         Temizlik yapmak kesinlikle. Sanki o kir toz içindeki olumsuzluklarmış gibi hareketli bir şarkıyla birlikte silip süpürüyorsun her yeri sonrasında sıcacık bir duş alıp, bir kahve yapıp cam kenarında "s*kmişim dünyasını ben en iyisiyim" diye düşününce dert tasa depresyon kalmıyor bende. Deneyin efendim
          tc-yilmaz-hasan
          depresyon esasında bir bağırsak hastalığıdır o yüzden önce sindirim ve boşaltım sisteminizi sağlıklı konuma getirin. buna rağmen hala durumunuzda bir değişiklik yoksa o zaman bir bunalım dönemindesin demektir. Önce kendini güzelleştir. sonra yeni kişiler ve yeni ortamlar tanı. yeni yemekler dene yeni olan herşey insanda heyecan uyandırır. heyecan seni kendine getirir.
           bahtsizbiri
           Annen kalk çay doldur deyince gözyaşlarını silip mecbur çıkıyorsun
            onurrs
            seni depresyona sokan şeylerden uzaklaş, kır, at, arkanda bırak ve bunu yaparken acaba geri döner miyim diyemeyeceğin kadar emin yap arkanda tahribat kalsın örneğin tv izlemeyi bırakmak istiyorsan tv ni başkasına verme ya da satma direkt yumrukla gir paramparça et sonra tv izlemeye dönmezsin diye düşünüyorum ya da seni depresyona sokan oyunu birdaha geri dönülemeyecek hale getir ya da sorun sigaraysa 10000 tl lik sigara alıp yak yani içmek için değil birdaha dönemeyecek kadar acı bıraksın o sende ya da insana seni depresyona soktuğunu söyle tüm hataları bam bam bam söyle her yerden engelle ve onunla ilgili hiçbir şey kalmasın aklında bence hayatı düzene sokmanın yolu bu fazlalıklardan ebediyen kurtulmak, bana katılmayan ya da söylediklerimi hayatında deneyimlemiş birisi var mı?
             mervenizz_
             Müzik Dinle
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.