Bir Senedir Karantinada Olduğumuz Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Arkadaşlar şaka maka karantinada bir senemiz dolmak üzere. Bugün evden dışarıyı doğru izlerken aklıma bu geldi. Bir senedir dört duvarın arasına sıkışmış bir vaziyette hayatımıza devam ediyoruz. Bu bir seneye baktığımda ilk karantinaya girdiğimiz zaman hepimizin o dinlenmeye ne kadar ihtiyacı varmış ki mükemmel bir rahatlama yaşadık ilk bir iki ay. Sonra her şey çirkinleşmeye başladı tabii. Hayatımdaki en çok insan detoksu yaptığım zaman dilimi herhalde bu bir sene oldu. Aynı zamanda ne kadar göstermelik ilişkilerimiz olduğunu fark ettiğim bir sene. Araya mesafeler girince konuştuğunuz sayılı insan kaldığını fark ediyorsunuz. Belki birikim yaptık belki yapamadık bilmiyorum ama gençliğimizin elimizden kaçışına açık açık şahit oluyoruz. Ellerimizin arasında eriyen hayatı hissettikçe artık ben de bu dört duvar arasına sığamıyorum. Kim bilir belki böyle kaç yıl dönümü kutlanacak çünkü bu gidişle gerçekten birkaç sene daha bu şekilde bir hayatımız olacak. Hadi gelin hep beraber bu başlığın altında karantina dönemine ait sıkıntılarımızı birlikte dökelim.
    mrsnl33
    Evde,vakit geçirmeye başladıkça aslında kardeşlerimi gerçekten fazla tanımadığını,kendi hayatına dalıp onları gerçekten ihmal ettiğimi fark ettim.Düşündüğüm zaman,cevremdeki yakin arkafaslarim hakkında bile bi cok seyi bilirken,onlarla ilgili bazı şeyleri fark etmediğimi,nelerden hoşlanıp neleri sevmediklerini bile bilmediğimi fark ettim.Karantina döneminden önce iyi bir abi oldugumu düşünüyordum ama şu an aynı fikirde degilim
     1234569
     Türkiye+AKP dönemi + virüs dönemi hop 3 ünü kesiştir.
      karolunita
      Ayh bu gerçek yine önüme çıktı kaçamıyorum ağlicam
       catherine-earnshaw
       Karantina sapık eski sevgilimin tehditlerinden ve verebileceği diğer zararlardan koruyor beni, ulaşamıyor çünkü. Yani eve tıkılı kalmaktan çok canımın ve ruh sağlığımın derdindeyim ve biri onları elimden almadığı için minnettarım bu karantinaya.
        badideasensei
        Ve sayılı ergenlik dönemimden bir yılım eksildi. Hiç bir anım yok. Çok sosyal ya da dışarıda olmayı seven biri değildim ama biliyorum ki artık böyle biri olmayacağım. Ailem hakkında çok fazla fikir edindim. Gerçek arkadaşlarımın kimler olmadığını öğrendim. Sosyal çevrem değişti ama sokakta görse tanımazlar. Sadece okulda örneğin konuştuklarımdan tanırlar ve bu daha iyi bence. Görünümün ya da tavrım değil fikirlerimin sebep olduğu sosyal ilişkilerimi daha çok seviyorum. Arkadaşlığın ne olabileceğini anladım. Bir yıldır okula dahi gidemedim doğru düzgün. Sonuç: Gülsem mi ağlasam mı kararsızım.
         palmiye
         Yok ya ne sıkıntısı altı üstü 6 7 aydır buralardayım.
          kania_
          peki 1 yıldır hep aynı şeyleri yapmam kısır döngünün içine girmiş gibiyim
           alevalevay
           Vay beee. Zaman ne kadarda cabuk gecmis hakkaten. ocak subat ... aralık ocak subat mart gibi bi sey oldu
            suphelihoroz
            hayattan bi sene çöp resmen kim vericek bu yılı bana
             roar
             Ben geçen senede kaldım zaten. bazen karıştırıyorum ne ne zaman olmuştu diye.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.