bisosyolog
  Günlerdir ciğerlerimiz yanıyor ciğerlerimiz. Resmen öldük bittik, ve elimizden de pek bir şey gelmiyor. Ancak yapabileceğimiz şeyler var tabi ki oturduğumuz yerden de. Ben aklıma gelenleri yazıyorum siz de eklersiniz 😊 - Erzak ve Konaklama Yardımı:
  https://afetplatformu.org/afet-acil-durum/
  https://afetplatformu.org/afet-acil-durum/
  Bakın burada güncel afet yardım ve ihtiyaç listesi var. Haritayı da görebilirsiniz ve yardım edebilirsiniz. Bunun dışında Haluk Levent'in AHBAP'ı biliyorsunuz. Aktif olarak yardım ediyorlar şu anda. Orayla da iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, birebir sosyal medya üzerinden ihtiyaç sahiplerine de ulaşabilirsiniz. - Hayvanlar: Her şeyden önce Haytap. Onlardan bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında, yardım için yine sosyal medya üzerindeki kişi ve kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. Bazı dernekler taa İstanbul'a kadar ulaşım sağlıyor, yeriniz varsa onları misafir edebilir hatta daha ileri gidip sahiplenebilirsiniz :)
  https://destek.wwf.org.tr/trnin-canlari-yaniyor#:~:text=Ormanlar%C4%B1m%C4%B1z%20yan%C4%B1yor.,ve%20temini%20i%C3%A7in%20harekete%20ge%C3%A7iyoruz
  https://destek.wwf.org.tr/trnin-canlari-yaniyor#:~:text=Ormanlar%C4%B1m%C4%B1z%20yan%C4%B1yor.,ve%20temini%20i%C3%A7in%20harekete%20ge%C3%A7iyoruz
  ! Bu da WWF'nin. Direkt maddi yardımda bulunabilirsiniz hayvanlar için. - Yeşil Alanlar: Artık şurası açık ki, hemen fidan dikimi filan mümkün değil. O nedenle yeşil alan yardımından çok bölgedeki tüm canlıların ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanmak gerek. He ben illa ki böyle yardım etmek istiyorum derseniz TEMA'ya bağış yapabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda dikim yapacak. - Bilgi Kirliliğine Dikkat: Yangınlar başladığından beri olmayan bilgi kirliliği yok. Manipülasyonlara ve provokasyona gelmeyin. Ancak görmezleri görmemezlikten de gelmeyin. Çoğu şeyin aslını astarını araştırmanızı tavsiye ederim. Bu arada teyit.orgu takip etmeniz de mümkün. -Kutuplaşma: Kutuplaşmak bu durumu daha da körüklüyor. Tartışmak yerine enerjiyi paylaşım yapmaya sosyal medyadan yardım etmeye çalışmaya vs. yönlendirin. Şu an tartışma sırası değil.

  Günün En Popüler Başlıkları