gizemino
    Ölüm-ötesi deneyiminde kişiler tıbben ölü sayılsalar bile bir süre sonra yeniden canlandırma (reanismasyon) yöntemleriyle yeniden hayata kavuşması arasındaki geçirilen deneyimlere verilen isimdir. Dr. Raymond Moody ve Dr. Elisabeth Kubler-Ross, bu deneyimi geçiren kişiler üzerinde çok fazla çalışmış ve binlerce vakayı titizlikle inceleyen iki ünlü doktordur. Moody, insanların bu deneyimlerde öteki âleme kısa süreli geçiş yaptığını iddia etmiştir. Yapılan bu raporlardan ulaştıkları sonuçlarsa oldukça ilgi çekici. "Bir hasta, “Bir törene katılmıştım… Benim yakılmam için yapılan bir törene,” diye hatırlarken bir başkası da “Benimle birlikte dört kişi daha vardı, kim yalan söylüyorsa o ölecekti… Tabut içinde insanların dik bir şekilde gömüldüğünü gördüm,” diye anlatıyordu. Biri “derin bir suyun içinde sürüklendiğini,” bir başkası ise “kendisine öleceğinin ve bunun en çabuk yolunun, hatırladığı en kısa kelimeyi söylemekten geçtiğinin söylendiğini” belirtiyordu. "
    https://onedio.com/haber/olumun-otesine-gecip-geri-donme-tecrubesi-yasayan-kisilerin-anlattigi-ilginc-hikayeler-ve-hatirladiklari-909406
    konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz
    Bütün bu araştırmaların yanında bir de dini olarak insanların öldükten sonra ruhlarının bir mahşer alanında toplanıp yaşamlarında yaptıklarına göre cennet ve cehenneme gideceği söyleniyor. Bir başka fikir ise insanın öldükten sonra ruhunun da tamamen kaybolacağı yönünde. Bir de insanın bir sonraki hayatında farklı bir şey olarak dönmesi fikri olan reenkarnasyon düşüncesi var tabii ki. Peki siz tüm bu ihtimalleri değerlendikten sonra öldükten sonra ruhunuza ne olmasını isterdiniz? Ya da ruhumuza neler olacak?

    Günün En Popüler Başlıkları