dio-gundem
    Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin bazı detayları bugün köşesinden aktardı. Altaylı yazısında "Öğrenebildiğim detaylardan biri, Berat Albayrak’ın istifasının kabul görmemesini istediği" ifadesini kullandı.
    https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/2865046-bir-istifa-ve-bir-af
    Fatih Altaylı bugün köşesinde 'Bir istifa ve bir af' başlığı ile kaleme aldığı yazısında Albayrak'ın istifasına değindi.
    Altaylı, Albayrak'ın planını istifanın kabul görmemesi üzerine yaptığını belirtti. Yazının ilgili bölümü şöyle: "Berat Albayrak’ın “hayli sorunlu” bir istifa metni ile görevi bırakması ile birlikte başlayan ya da bir kısım medyada başlayamayan tartışmalar dün gece itibarıyla son buldu. İletişim Başkanlığı gece yaptığı bir açıklama ile “Albayrak’ın görevden af talebinin” kabul edildiğini açıkladı. Albayrak’ın “Görevden af” istemediği aşikarken, Cumhurbaşkanlığı’nın “Affetmesi” garip bulundu ama Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yakın kaynaklar “Bu daha çok aile içi bir metin” diyerek meseleye farklı baktılar. Alışılmışın aksine, görevden ayrılan Bakan'a bir teşekkür bile yer almaması Cumhurbaşkanlığı açıklamasının aslında hayli sert ve kırgın bir ton içerdiğini de gösteriyor. Öğrenebildiğim detaylardan biri, Berat Albayrak’ın istifasının kabul görmemesini istediği. Bu yüzden de kendisine ya da yakın herkesi devreye sokarak istifasının “Cumhurbaşkanlığı tarafından reddedilmesinin ülke yararına olacağı” konusunda bir kamuoyu, bir genel fikir oluşturulmasına çabaladığı."

    Günün En Popüler Başlıkları