Zamanla Sevmek vs İlk Görüşte Aşık Olmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   camparice
   İlk görüşte "aşk" (inananlar için tabi), hızlı başlar ve hızlı biter. Sonu geldiğinde biraz yas tutarsın, üzülebildiğin kadar üzüldüğünde yaran iyileşmeye başlar. Bir süre sonra da konu kapanmıştır. zamanla sevdiğin insan, üstünde etkisini yavaş yavaş gösterir - birden kırılma noktası gerçekleşir (bir olay, bir jest, bir söz aracılığıyla) ve hislerinin adını sevgi koyarsın - her geçen gün katlanarak artar ve ne sebeple olursa olsun bittiğinde iç kanama etkisi yaratır. Tabii ki konu henüz kapanmamıştır, kalbine yavaş yavaş giren insanın çıkışı da yavaş olacaktır. Bir kerede olabildiğince üzülüp konuyu kapatmak gibi bir seçenek yoktur, uzun bir süre acısı ve anısıyla başa çıkabilmeyi gerektirir. Zamanla sevmek, bu karşılaşmayı kesinlikle alır. Ve belirtilenlerin aksine, zamanla sevmenin karşındaki kişinin kendisini sevdirmesiyle alakalı olduğuna inanmıyorum. İlk görüşte aşkın aksine daha derindir, seven kişi karşısındakinin iyi - kötü her yanını bilmekte ve bu sebeple & buna rağmen sevmektedir onu.
    karolunita
    Bence hićbiri, sevince kırılma garantisi de beraberindw hediye ediliyor çünkü
     lutfen-ama
     Durumları genellediğiniz yetmedi şimdi de duyguları mı genelliyorsunuz yani? 🤨 😤
      gregory_
      İlk görüşte aşk kesinlikle ,aşk beklemez beklememeli de.
       galatasaraylibircivciv
       Ben ilk görüşte aşka inanmıyorum bir hoşlantı olabilir ama o aşk değildir aşk ve sevgi zaman isteyen şeyler insanlar birbirlerini tanıdıkça güvendikçe ve inandıkça sever ve aşık olur bence herşeyin zaman gerektirdiği gibi aşk ve sevgide zamanla olan şeylerdir saygılar 👍
        kania_
        Ben ikisini birden yaşıyom ama genellikle ilk görüşte aşk oluyo. Benim yaptığımda saçma sapan işler işte ne diyim
         kafatamircisi
         İlk görüşte nasıl aşık olunuyor biraz tarif edebilirmisiniz tecrübe eden varmı
          asit
          ilk görüşte aşk olayına inanmıyorum açıkçası. zamanla bir şeyler paylaştıkça gelişen bi olay olduğuna inanıyorum. İlk görüşte herkese aşık olabilirim. Ama eve gidince geri unuturum.
           tsukyomi
           Yani biraz genelleme var yazıda tabi ama ben zamanla sevme taraftarıyım, öyle de sevdim. Ha, zamanla sevmenizi önerir miyim? Açıkçası hayır, alıştıkça körkütük seviyorsunuz. Mazoşistler için mükemmel bir deneyim.
            takmazuguramatakar1
            Ben hep ilk görüşte seviyorum sonra tanıyarak daha fazla seviyorum garip :)
             moon_night
             Bilemiyorum altan, bilemiyorum...
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.