20
14.2.2021
Z Kuşağının En Şanssız Jenerasyon Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   eflayilmaz
   Sürekli olarak teknoloji ve beraberinde getirdikleri, tutumları ve davranışları yüzünden hedef gösterilen ve linç edilen z kuşağının aslında en şanssız jenerasyon olma gerçeği. Evet belki diğer zamanlara göre nispeten daha iyi bir zamanda doğmuş olabilirler. Ellerindeki imkanların çok gelişmiş olması ve onların bunlara şükretmemesi konusunda da topa tutuluyorlar fakat kimse içinde bulundukları kötü durumdan bahsetmiyor. Adamların büyük bir kısmı doğru düzgün sokakta koşamadan bebeklerinde sussunlar diye verilen telefon ve tabletle büyüdüler. Küresel ısınma, covid-19 virüsü, kuraklık tehlikesi, ülkelerde dış gerginlikler. O kadar şey üst üste geliyor ki bu nesil için gerçekten çok üzülüyorum. En deli dolu çağından çoğu hatta x ve y arasında kalmış biri olarak kendimi de dahil etmem gerekirse çoğumuz dışarı çıkamıyoruz, sosyalleşmiyoruz. İçimize doğru büzülmekten başka bir şey gelmiyor. Doğduğumuzdan beri dünyada o kadar savaş olmasa bile hemen hemen bir savaş kadar etkili olan gerginlik ve krizler oldu ki hiçbirimizin sağlam bir psikolojiye sahip olduğunu düşünmüyorum.
    gregory_
    Z kusagi şanssız belki ama gayet iyi geliyorlar, hesap soracaklari insanlar da hala haklarinda atip tutuyor. Kim şanssız henüz bilmiyoruz da tam olarak.
     lutfen-ama
     Bu hayat hiçbir zaman kolay olmadı. Kuşak kuşak ayırmayı bırakın. Herkesin kendince yaşadığı zorluklar oldu ve olmaya da devam edecek ne öncekilere kolaydı hayat ne de sonrakilere kolay olacak.
      diocubacito
      Şanssız değiliz tiktok üzerinden Z kuşağını gömüyorlar aq
       kania_
       Bence şanssız değiliz.hatta en şanslı kuşaklardan biri olabiliriz
        ggggggg
        Z kuşağı şansızsa alfa kuşağı daha beter şanssız.
         efla_tun
         yapacak bir şey yok artık 🤷‍♀️ dünyanın sonuna doğmuşuz
          sedefartuny
          Y kuşağıdır o. Bir önceki nesilden daha eğitimli olup daha az gelir elde eden ilk ve tek kuşak Y kuşağı imiş arkadaşlar. Şu talihsizliğe bakar mısınız? Her kuşağın konjonktür dahilinde belli başlı talihsizlikleri var tabii. Z kuşağının eğitim hayatı için pandemi mesela. Gerçi pandemi her kuşağı olumsuz etkiledi ama okullarını bu süreç öncesinde bitirebilenler daha şanslı.
           kisi
           Z kuşağı dediğiniz gibiyse azıcık tarih öğrensinler o zaman. Dünyada her zaman çok büyük sıkıntılar vardı ve hep olacak. O konuda bir farkları yok. Ayrıca -sözüm salgından dışarı- sokağa çıkmıyorlarsa o kendi asosyallikleri. Çıkacaksan çık arkadaşım, tutan mı var? Kafesi, barı, çay bahçesi, parkı vb. hepsi var.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.