Z Kuşağının En Şanssız Jenerasyon Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eflayilmaz
   Sürekli olarak teknoloji ve beraberinde getirdikleri, tutumları ve davranışları yüzünden hedef gösterilen ve linç edilen z kuşağının aslında en şanssız jenerasyon olma gerçeği. Evet belki diğer zamanlara göre nispeten daha iyi bir zamanda doğmuş olabilirler. Ellerindeki imkanların çok gelişmiş olması ve onların bunlara şükretmemesi konusunda da topa tutuluyorlar fakat kimse içinde bulundukları kötü durumdan bahsetmiyor. Adamların büyük bir kısmı doğru düzgün sokakta koşamadan bebeklerinde sussunlar diye verilen telefon ve tabletle büyüdüler. Küresel ısınma, covid-19 virüsü, kuraklık tehlikesi, ülkelerde dış gerginlikler. O kadar şey üst üste geliyor ki bu nesil için gerçekten çok üzülüyorum. En deli dolu çağından çoğu hatta x ve y arasında kalmış biri olarak kendimi de dahil etmem gerekirse çoğumuz dışarı çıkamıyoruz, sosyalleşmiyoruz. İçimize doğru büzülmekten başka bir şey gelmiyor. Doğduğumuzdan beri dünyada o kadar savaş olmasa bile hemen hemen bir savaş kadar etkili olan gerginlik ve krizler oldu ki hiçbirimizin sağlam bir psikolojiye sahip olduğunu düşünmüyorum.
    gregory_
    Z kusagi şanssız belki ama gayet iyi geliyorlar, hesap soracaklari insanlar da hala haklarinda atip tutuyor. Kim şanssız henüz bilmiyoruz da tam olarak.
     lutfen-ama
     Bu hayat hiçbir zaman kolay olmadı. Kuşak kuşak ayırmayı bırakın. Herkesin kendince yaşadığı zorluklar oldu ve olmaya da devam edecek ne öncekilere kolaydı hayat ne de sonrakilere kolay olacak.
      detokssuyu
      Bu ülkede hangi jenerasyon şanslı ki? Ha en mevzusu tartışılmaz bir şekilde z kuşağına ait. 18 yıl mevzuları falan doğal olarak.
       diocubacito
       Şanssız değiliz tiktok üzerinden Z kuşağını gömüyorlar aq
        hogwartsmektubugelmeyen
        Nedir bu sonu gelmez Z kuşağı muhabbeti anlayamadım
         efla_tun
         yapacak bir şey yok artık 🤷‍♀️ dünyanın sonuna doğmuşuz
          sedefartuny
          Y kuşağıdır o. Bir önceki nesilden daha eğitimli olup daha az gelir elde eden ilk ve tek kuşak Y kuşağı imiş arkadaşlar. Şu talihsizliğe bakar mısınız? Her kuşağın konjonktür dahilinde belli başlı talihsizlikleri var tabii. Z kuşağının eğitim hayatı için pandemi mesela. Gerçi pandemi her kuşağı olumsuz etkiledi ama okullarını bu süreç öncesinde bitirebilenler daha şanslı.
           kania_
           Bence şanssız değiliz.hatta en şanslı kuşaklardan biri olabiliriz
            beddualipa
            kuşak ırkçılığı yapmayın arkadaşlar
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.