Vücut Geliştirmede Sakatlanmamak İçin Tavsiyeler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vogelfrei
   Spor yaparken özellikle de vücut geliştirmede en önemli önceliğin sakatlanmamak olduğunu düşünüyorum. Bunun için de öncelik iyi ısınmak ve ağır kilolara girmemektir. Ancak bu tavsiyeler tabii ki eksik kalıyor; mesela ağır kilodan kasıt nedir, en son kaçıncı tekrar benim için ağır kilo sayılır, iyi ısınmak için özellikle de omuz için hangi hareketler daha etkilidir, hangi hareketlerden kaçınmalıyız, gibi. Bunun gibi bir sürü soru var bu sporu uzun zamandır yapıp da sakatlanmayan çok az kişi tanıdım. Bu başlığın özellikle de vücut geliştirmeye yeni başlayan kişiler için çok yararlı olacağını düşünüyorum. Vücudunuzdaki kaslar eşit miktarda gelişmiş değildir. Sağ elini kullananların sol elleri zayıftır, sıçrama bacağınız güçlüdür, diğer bacağınız zayıftır. Öncelikle vücudunuzdaki tüm kasları aynı seviyeye getirin, yüksek ağırlık kaldırmadan. sonra vücudunuzu geliştirin şeklinde verebileceğim tavsiyelerdir. Sizin de tavsiyelerinizi bu başlığa bekliyoruz.
    kayberkay
    çok çalışmayın ya da hiç çalışmayın nerde benim dürümümm
     gregory_
     Az kiloyla çok tekrar yapın hızla şişmesin kaslar ve sakatlik da olmasin.
      mrs_furby
      Belinize çok yüklenmeyin.
       sedefartuny
       İnternette her görülen hareketi denememek olabilir. Yapan ve ciddi sıkıntılar yaşayan arkadaşlarım var oradan biliyorum. Vücudunuzu en iyi siz tanıyorsunuz bu bilgiler ile hareket ederseniz bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
        mustafavonkarayel
        Isınmak ve egoya kapılmadan kontrolünü kaybetmeyeceğimiz ağırlıklar ile sporumuzu gerçekleştirmeliyiz. Aksi takdirde sakatlıklar yaşanır. Ağır kaldırmak güzeldir ama kontrollü çalışmak daha da güzeldir
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.