Türklerdeki İngilizce Bildiğini Herkese Gösterme Merakı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   Bir arkadaşım var kendisi altyazılı film ya da dizi izlerken altyazıları takip etmiyor-muş. Mesela uzun sürecek oldukça komik bir muhabbetin alt yazısı önceden ekrana verilince bu arkadaş 'alt tarafı okumuyorum konuşmaları takip ediyorum' imajı vermek adına sabretmez ve konuşma geçtiği an patlatır kahkahayı. Diğerleri ise (yani biz arkadaşları olarak) okuyunca anca gülüyoruz. İşte bu ayrıksılıkla kendisini bir hayli cool zanneder ve kanıtlama çabası içine girer. Bu arkadaşıma acil şifa ve beyin diliyorum. Sizin de böyle şovperest arkadaşlarınız var mı?
    benita
    Yani konuşurken araya English words sıkıştırmayan insan da I don’t know...
     kanadadabiryusuf0
     2. bir dil bilmek ne zamandan beri şov bilmiyorum.
      kania_
      Taksim dayı ne komik yaa 🤣🤣
       ceviz-agaci
       ya baboş sen ne diyorsun ben müdürüm bilmem kaç dil biliyorum deyip hiç bir şey bilmeyen ama altındaki elemanlara ingilizce teacher gibi davranan pislikler gördüm.
        kania_
        Yani napıyosanız yapın. 🙄🙄
         tyliebee
         Belki de hiç hava atmıyordur, doğal halidir de buna takılıp mevzu yapan sensindir ? Jealous much ?
          gulun
          Bilmediğini gösterme merakıdır o..kimi örnek alıyorlarsa,ülkemiz felakete sürüklenirken çok iyiyiz Avrupa bizi kıskanıyor vs..
           mrlawyerkk
           Toplum olarak İngilizceyi o kadar öğrenilemez bir dil olarak konumlandırdık ki İngilizce konuşabilenlere uzaylı muamelesi yapacağız neredeyse. İngilizce öğretemeyen eğitim sisteminden de kaynaklı tabi. Yabancı dil yurtdışında yaşamadan öğrenilemez görüşüne inanıyoruz. İngilizce bilenlere kesin yurtdışına gitmiştir diyoruz. İnsanlar da bunu bir statü olarak görünce başlasın ben İngilizce biliyorum şovu.
            rarero
            İngilizce'nin bu ülkenin kanayan yarası olmasından kaynaklı durumdur. Gerçekten dil öğrenme ve öğretme konusunda o kadar zayıf bir ülkeyiz ki başka bir dil bilen birine hayalet görmüş gibi bakıyoruz.
             kaaninteyzesi
             İngilizce bilme oranımız çok düşük, bırakın da havasını yapalım
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.