Türklerdeki İngilizce Bildiğini Herkese Gösterme Merakı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   suphelihoroz
   Bir arkadaşım var kendisi altyazılı film ya da dizi izlerken altyazıları takip etmiyor-muş. Mesela uzun sürecek oldukça komik bir muhabbetin alt yazısı önceden ekrana verilince bu arkadaş 'alt tarafı okumuyorum konuşmaları takip ediyorum' imajı vermek adına sabretmez ve konuşma geçtiği an patlatır kahkahayı. Diğerleri ise (yani biz arkadaşları olarak) okuyunca anca gülüyoruz. İşte bu ayrıksılıkla kendisini bir hayli cool zanneder ve kanıtlama çabası içine girer. Bu arkadaşıma acil şifa ve beyin diliyorum. Sizin de böyle şovperest arkadaşlarınız var mı?
    kanadadabiryusuf0
    2. bir dil bilmek ne zamandan beri şov bilmiyorum.
     cinayetvaraga
     Olmaz mı. zamanında bazı arkadaşlar notlarıyla övünüyordu. beraber tatile gittik yurtdışına. bunlar kaput. Benim 2.ana dilim gibidir ama bunlara bir kere bile böbürlenmemiştim. neymiş öyle sınavda alınan notlarla olmuyormuş.
      caresizcare
      Amann banane ne yaparlarsa yapsınlar
       burakb_
       Vardır mutlaka. Ben hiç üzerine düşünmedim bile. Herkes İngilizce biliyor gibi davranıyorum nadiren ben sadece o kötü. Şovmen insanı da oldum olası sevmem.
        kania_
        Yani napıyosanız yapın. 🙄🙄
         benita
         Yani konuşurken araya English words sıkıştırmayan insan da I don’t know...
          ceviz-agaci
          ya baboş sen ne diyorsun ben müdürüm bilmem kaç dil biliyorum deyip hiç bir şey bilmeyen ama altındaki elemanlara ingilizce teacher gibi davranan pislikler gördüm.
           mrlawyerkk
           Toplum olarak İngilizceyi o kadar öğrenilemez bir dil olarak konumlandırdık ki İngilizce konuşabilenlere uzaylı muamelesi yapacağız neredeyse. İngilizce öğretemeyen eğitim sisteminden de kaynaklı tabi. Yabancı dil yurtdışında yaşamadan öğrenilemez görüşüne inanıyoruz. İngilizce bilenlere kesin yurtdışına gitmiştir diyoruz. İnsanlar da bunu bir statü olarak görünce başlasın ben İngilizce biliyorum şovu.
            kaaninteyzesi
            İngilizce bilme oranımız çok düşük, bırakın da havasını yapalım
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.