Türkiye'nin En Büyük 5 Sorunu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zyzy
   Genelde bu tip sorularda tek madde istenir ama şartlar malum. Tek madde yetmez diye düşündüm.
    pinusnigra
    Elazığ da bir vatandaşla konuşurken şöyle aktarmışlardı sene 2009lar, yerelde etkili biri demiş ki daha önce herhalde. Aynen aktarıyorum : "Türkiye' nin 3 e de problemi var ve bu 3 e düzelmeli. Bunlar da eğitim, ekonomi, ehlak" haklıydı.
     suae_
     Cehalet Cinsiyet Ayrımı Ekonomi Eğitim Kıtlık (Türkiye iyiye gitmiyor, yakında Türkçe diye bir dilde kalmayacak, çünkü bütün halk, İngilizce konuşuyor, ve onu bile tam konuşmuyor.) Türkiye'nin sorunu bitmez, kendimizi düzeltmez isek.
      patiklipengui
      Sorun olmayan tek birşey söyleyin
       katilcivcivv
       -Cehalet -Cehalet -Cehalet -Cehalet -Cehalet...
        meziiig
        Keşke 5 sorunu olsaydı. Türkiye başlı başına bir sorun.
         iconico
         Cehalet Gericilik Cinsiyetçilik Adaletsizlik İşsizlik
          diocubiri
          İşsizlik Cahillik Cinsiyetçilik Suriyeliler Adaletsizlik Daha milyonlarca şey sayabilirim ama ilk aklıma bunlar geldi
           coronavirus
           1. Gericilik 2. Yüksek vergiler / İşsizlik 3. Liyakatsizlik 4. Cinsiyetçilik 5. Sensizlik
            sanatistherif
            Bu soruyu daha doğru cevaplamak için soruna genel olarak bakılmasını daha doğru buluyorum. Nitekim ülkemizde yaşanan problemlerin tüm Dünya'da da görüldüğü gerçeği kaçınılmaz. 1. Din ve Popülarite. Hemen hemen tüm ülkelerde son 20 yılda milliyetçilik akımı ile birlikte yükselen "Teokrasi" şuan herkes için problem olmuş durumda. İster Amerika, ister Avrupa nereye bakarsanız devlet adamlarının bunun arkasına sığınarak birçok kez yönetimi ele geçirdiğini görürsünüz. (Orta Doğu'yu bilerek örnek göstermedim. Buralara Cumhuriyet hiç gelmedi zaten.) Ama daha tehlikeli olan şey Din adamları. Papaz, Hoca, Haham vs. Kişisel çıkarlar için verdikleri vaazları, insan popülasyonun modernleşmesi önünde duran en büyük engeldir. Devlet üzerindeki baskıları da buna sebep olur. Eğitime verdikleri zarar vs uzar gider. Din adamları yalan söyleyebilir. Devlet adamları yalan söyleyebilir. Hatta kutsal sandığınız kitaplar bile günümüze gelene kadar çok kez değişime uğramış olabilir. Ama Yaratıcı size düşünebilen bir organ ve hür bir irade vermiş bunu kullanmıyorsanız bu sizin probleminiz. 2. Ekonomi. Ekonomi, alış satış, değer, sistem gibi terimlerin çok yakın zamanda keşfedilmediğine emin olabilirsiniz. Lidyalılar parayı bulduklarında bunun sadece adını koydular. İnsanlığın yerleşik hayata geçişinden sonra her zaman bir sistem arayışına girdiği görebilirsiniz. Ve bu ekonomik sistem dediğimiz olay gene insanlığın gelişimi ile paralel bir şekilde oda değişim gösterir. Şuan Dünya'da genelinde yaşanan bu ekonomik sıkıntının tekrardan bir değişim arifesinde olmasına bağlıyorum. Sanal paranın keşfi, Bilimin robotik keşiflerini sanayi sektörüne dahil edebiliyor olması, İnsan popülasyonun engellenemez artışı ve yok olup giden birçok meslek grubu işsiz kişi listesinin gittikçe daha da yükselmesine sebep olacak. Bu doğanın kaçınılmaz kanunu değişime ayak uyduramayanlar yok olmaya mahkumdur. Tüm bunlar ensesinde ölüm gibi takip ederken insanoğlunu var olan kaynakları hiç bitmeyecekmiş gibi israf içerisinde olan tüketim bağımlısı toplum, bunu biraz da olsa hak etmiyor mu sizce? 3. Eğitim. Eğitim bir insanın gelişimindeki en önemli konu. Bu kesinlikle fonu devlet veya bir vakıf veya bir kişi tarafından sağlanan okul, dershane, gibi kurumların eline bırakılmamalıdır. Bu tarz kurumlar genelde fonu sağlayan kişi veya kurumlara aşık olduğu için eğitimin içeriğini de onların belirlediğini unutmayın. Yaşamış olduğumuz çağda okul gereksinimi minimum düzeyde tutulmalı daha çok bireyin kendi kendine yüzyılın buluşu olan internet üzerinden yaptığı araştırmalar sonucu eğitiminin başarılı olabileceğini düşündüğü kulvarda tamamlamasını doğru buluyorum. Hem de bunu yapmak için en hassas çağ olan ergenlikte atlatması gereken bir sürü sınav yok. Çok iyi eğitim başarı getirmez. Bunu unutmayın doğru ve sevilen alanda alınmış ihtisas sizi zirveye bile çıkartabilir. 4. Ahlak. 5. Empati. Son 2 maddeyi açıklayamadım çünkü kelime sınırı varmış rezillik.
             kania_
             Cinsiyet ayrımcılığı Irkçılık ekonomik krizler Anlıyışsız bir toplum Densizlik
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.