Türkiye'de Hobi Edinmenin İnanılmaz Pahalı Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Günümüzde Türkiye'de yaşamak lüks haline geldi biliyorum fakat bu ülkede yaşayan bir genç olarak özellikle bu pandemi günlerinde tamamen kendimizle kaldık ve insan bir uğraş, hobi edinmek istiyor kendine. Çocukluğumdan kalma bir bisikletim vardı ve artık kullanılmaz hale gelmek üzere. Bisikletimi yenilemek istiyordum fakat bisiklet fiyatlarına baktığımda güzel bir şok yaşadım. En ucuz bisiklet 1000 tl. Yurt dışında birçok ülkede temiz hava politikasıyla teşvik olan bisikletlere biz sadece camdan el sallayabiliyoruz. Günlük nefes almamıza yarayacak bu kadar ufak bir şey de bir asgari ücretin yarısı olmamalı, lüks olmamalı.
    sezgy
    Resim yapmayı severim, çokta güzel yaparım. Hatta kursa da gidiyorum ama kursta istenilenler olsun normalde yapmak istediğim resimlerden olsun, haddi hesabı yok parasının. Bahsetmekten bile para alabilirler yani. Hala ilgileniyorum resimle ama doğruya doğru bunlarda. Daha çok dijitalde yapıyorum bu aralar ^~^ Eh bu yüzden de uyurum yatarım genelde. Nevresim takımları daha ucuz.
     kania_
     Benim hobim kick boks ama malum korona evdede olmuyo bana maliyeti 300tl ama çıkacağım maçlara göre değişir
      purplebird
      Valla ben sıvı yağ ile yemek bile yapmanın pahalı olduğunu düşünüyorum. Hobi artık lüks olan pahalıya giriyor djdjdjsjsn allam sen sonumuzu bize gösterme
       benita
       Boya fiyatları çok pahalılaştı diye resim işini dijitale taşıyayım dedim daha pahalıya mâl oldu 🥲
        moon-night
        bu yüzden tek hobim uyumak
         tsukyomi
         Bilhassa II. Dünya Savaşı ve diğer savaşlar, artık hobiye girer mi bilmiyorum ama kitap almak dışında fazla maliyeti yok açıkçası, internete zaten öyle de böyle de para veriyoruz. İsteyen buluyor bir şeyler ya, illa cavcaklı zevklere gerek yok.
          berat_albayrak_
          Eğer hırsızlık yapmak hobin ise para kazanırsın
           adbulmakzor
           Piyano çalıyorum 8 yıldır. Önceden klasik piyanomuz vardı ama akordu çok bozuktu çünkü yaklaşık 150 yıllıktı, düzelttirmeye çalıştık tamamen içinin değişmesi gerektiğini söylediler ve çok pahalıydı. Biz de yeni piyano aldık, 6000 küsur lira, ama ne yazık ki elektronik. Ve elektronik ve klasik arasındaki ses farkı çok fazla
            karolunita
            Çok doğru yaa bundan istiyom ama alamıyom ve sırf bunun için patene decam edemiyom Kendisi 1.750 tl çünkü
             badideasensei2
             Resim yapmak için çoğunlukla kalem kağıt kullanırsanız sorun yok. İstediğiniz kadar çizin ama Bir tuvale aktarmak biraz pahalı. Boyaları büyük alıp 4 5 ya da daha fazla tuvalde kullanırsanız idare edebilirsiniz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.