60
18.6.2020
Türk Sinemasının Temel Sorunu
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   busrawashere
   "Türkiye'de bu izlenir yaa." düşüncesi.
    moonlight3rd
    Sanat ile uzaktan yakından alakasının olmaması.
     ulanayca
     evet bazı "vasat" yapımlara laf ediyoruz ama recep ivedik gibi bi filmin de alıcısı var, öyle kitleye böyle yapımlar yani...
      cinayetvaraga
      Para kazanma kaygısı. Bütün yaratıcılığın ve sanatın önüne geçiyor. Çünkü gişe canavarı böyle filmleri sevmiyor.
       patiklipengui
       İzleyici kitlesinin her b*ktan yapıma aaaa bu harika deyip gitmesi. Bunu gören yapımcıların bu mallar zaten izliyor deyip film çekmesi. Sonuç 8 salonlu bir sinema da 6 salon recep ivedik oynatılıyor. Ha diğer 2 salonda farklı film oynatımasının sebebi ise zorunluluk. Yanini demem o ki gişede ne para yapıyorsa o.
        sardunya
        aslında bağımsız sinemacılara yeterince değer veremediğimizden kaynaklanıyor bu durum. recep ivedik'e 6 kez film çektiren toplum olarak sinemanın değil aslında bizim sorunumuzdur bu.
         meyvesebze
         Teknoloji, bütce, izleyici talebi vs vs Birde zoraki espiriler 'Gonya yolundayim gonya' bunu komiklik die filme koyanlar,birde buna gülen izleyiciler var.Fazla soze gerek yok
          sapkalikadin
          Küfrü komiklik sayanlar var. Pis pis şeyler yapıyorlar ve insanlar da bunlara gülüyo
           hissi-kablel-vuku
           Türk sinemasının temel sorunu ''durum komedisi'' yaparak aptal güldürmesidir. Arz talep meselesi, recep ivedik milyonlarca kişi tarafından izlenirse tabi ki yol alamayız.
            necla-kaplan1
            senaryo kıtlığı
             elffff
             Kliseler
              aynenbileader
              Eskisi gibi genel sorunları ve olayları işleyemiyorlar. Kemal Sunal, Münir Özkul, Adile Naşit, Türkan Şoray, Şener Şen, Sadri Alışık ve aklınıza gelecek bu gibi oyuncular bize duyguyu, olay örgüsünü, mizahı herşeyi en iyi şekilde anlatabiliyordu. şimdi ise sadece ismi ünlü diye izlediğimiz Türk sineması var.
               mervenizz_
               Genellikle intikam için evlenip bekaretini alıp gidiyorlar. Karısını aldatıyor/dövüyor.
                zeynebio
                Sürekli bir imkansız aşk formatı. Tam kavuşacak mutlu son derken 3. bir kişinin çıkıp her şeyi mahvetmesi. Artık ezberledik yahu.
                 damladamlo
                 Ayni senaryolar, ayni cekim teknikleri her seey ayni. Kimse risk almiyor, yapilmayani denemiyor maalesef. Kitle bu, bunlara cok bile kafasinda herkes.
                  biristeri
                  En temel sorunu zayıf konuları olması. Gündelik ikili ilişkileri işlemekle sinemayı nereye taşıyacaksınız? Varsa yoksa kişiler ve dünyaları, durum komedileri derken oldu bitti gitti. Sinema filmleri bir şeyler anlatmalı, anlatamıyorsa göstermeli. Biz ne bir şey anlatıyoruz ne de bir şey gösteriyoruz. Teknik kısma hiç girmiyorum. Yapamıyoruz abi.
                   damarcibasi
                   Tekrara düşen seri filmleri en büyük defektlerden biri. Hababam sınıfı gibi bir efsane seri var örnek teşkil eden her film yapan da aynı seri başarısını yakalayacağını mı zannediyor nedir. Bir de piyasa filmlerinin genelini bu tipte yapımlar oluşturuyor Misal "Aykut Enişte" diye bir film var ne beyaz perdede geniş yer buldu ne televizyonda başarıya ulaştı. Ama bence son yıllarda çekilmiş en iyi Türk komedi yapımlarından biridir. Hele ki filmin sonlarına yakın bir şarkı var ki her dinlediğimde beni benden alır. İş bu diomu okur ve vaktinizi ayırabilirseni bu filmi izleyin ya da en azından o şarkıyı dinleyin.
                   https://www.youtube.com/watch?v=HIZO5DnC5qk
                   https://www.youtube.com/watch?v=HIZO5DnC5qk
                   Buyurun buradan dinleyin efenim.
                    bnldrn-
                    teknolojik konuda ilerleme yapamadıgımız ıcın senaryo olarak hep aynı konuları cekıp duruyorlar sınemaya ayrılan butce turkıye ıcın cok komık rakamlar tekrara dusuyoruz eskıden zekı metın vardı sımdı ahmet murat var şaban vardı sımdı recep ıvedık var sınemamıza tekrardan bır yılmaz güney gelmeli belkı o zaman değişir bazı seyler
                     doctorsherlock
                     Herkes In farkı oyunculardan hep aynı şeyleri izlemek istemeleri
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.