TR'de Etnik Köken- Irkçılık
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   Malum TR de bir çok farklı ırktan insanlar bir arada yaşıyor.Hepimize Türk diye diretmeleri konusunu ayrı tutuyorum.Aslında tam olarak homojen değil daha çok bölgelere göre ırklarda yoğunluklar var diyebiliriz. Mesela benim yaşadığım Tokat Erbaa'da 11 farklı ırktan insan yaşıyor. Ben kendim de Çerkesim. Ve her ırk kendine köy veya mahalle edinmiş yada devlet buna teşvik etmiş.İstanbul,Ankara,İzmir gibi şehirlerde bu konuda değerlendirme yapmak zor tabi. Anadolu'da çok uzun yıllardır bir arada yaşıyoruz fakat kendi içimizde çok fazla ırkçılık yaptığımızı düşünüyorum. Bu eskiden beri gelen çirkin bir alışkanlık. Bu kadar çeşitliliğin olduğu coğrafyada bir arada yaşamayı neden öğrenemedik? Böylesine zengin bir kültür ve ırk çeşitliliğine sahipken Devlet neden bu çeşitliliği kabullenip doğru politikalar geliştiremedi ? Yeni tanıştığınız bir kişinin hangi ırktan olduğu sizin onu değerlendirmeniz açısından önemli mi?
    moon_night
    Ukrayna kökenliymişim🙂 Beyaz tenliyim diye vampir misin diyolar🙂 He amk vampirim🙂 Köpek dişleri de sivri olunca...🙂🧛🏻‍♀️🧛🏻‍♀️
     tsukyomi
     Ben ırkçılık konusuna değineyim. 3. Reich buna büyük bir örnektir. O zamanki Almanya'nın zengin Suriyelileri olan Yahudiler sarmıştır ülkeyi, Hitler de buna karşı çıkar. Aslında o konuda haklıdır, zira elimizde 3. Reich'ın bayrağı indirmesinden çok sonra gerçekleşen bir İsrail-Filistin örneği var. Toprak ala ala, yavaş yavaş içeri sine sine hak talep etti adamlar. Hitler bunu Almanya'ya yapmamaları için çabaladı fakat güç zehirlenmesi yaşadı, zaten sıkıntılı olan fikirleri zaferlerle iyice yoldan çıktı. Yahudileri sınır dışı etmek yerine çalışma kamplarına tıktı, diğer ırkları da önüne katarak katliam yaptı. Irkçılığın açıklaması tam olarak budur, koruduğun şeyi kendin zayıflatırsın, sonunda kendin yok edersin. Irkçılık daha sınırlar oluşurken başladı. Büyük etkenlerden biri de aidiyet duygusu. İnsanlara işlenmiş bir koddur bu, bir kişiye, bir millete, bir dine ya da bir topluluğa olabilir. Bir millete ait olmayı seçenler doğal olarak ait olduğu milleti canı pahasına korur, zira bir kaleyi elinde tutmak, onu fethetmekten zordur. Bu koruma içgüdüsü aşırılaştığında ortaya ırkçılık çıkar. Hayvanların kendi bölgesini korumasına benzer ama bir fark vardır; hayvanlar bunu bilinçsizce yaparken insanlar bundan rant bile sağlar. Her insanın içinde bir canavar var işte, farklı şekilde saldırır sadece.
      strangestar
      Bunun kökeni masum halk ya da Osmanlı'daki normal tebaaya ve hatta Selçukluya kadar dayanıyo bence birbirleri içinde hoşgörü ve sevgi ile yaşarken bazı kişilerin güç para gibi şeylere karşı zayıflığı sonucundaki ihaneti ve ondan sonra Atatürk'ün ve kahraman ecdadımızın son bir kuvvetle bu ülkeyi kurması ve o koca Osmanlıdan dağılan Balkanların özellikle Bosna Hersek illere yapılan Kıbrıslı kardeşlerimize yapılan katliamlar sonucunda ayrıştırıldık ve ve koruyamadık hatta şu an bile Çin'in Doğu Türkistanlılar yapılan zulme sessiz kalıyoruz.Umarım bir gün bir şekilde birleşip bu zulme dur diyebiliriz.
       gregory_
       Nerelisin diyorlar " Bulgaristan göçmeni" deyince aldigim yanit genellike "olsun". Ugrasilir mi bu salaklarla:)
        berkay-kucuk
        Güzel kardeşim, Türk olmak bir etnik köken meselesi değil ulus meselesidir, etnik köken olarak bende çerkesim lakin dediğim gibi burada önemli olan etnik köken değil milliyettir ve milletimiz Türk milletidir, aksi taktirde ulan en az 10 tane farklı etnik kökenden insanın yaşadığı bir ülkeyi bir arada nasıl tutacaksın?
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.