38
11.9.2020
Toplu Taşımada Kitap Okumanın Biraz Şov Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   pillowtalk
   Normalde gayet kitap okuyan biriyim. Yol uzun olunca toplu taşımada yapmayı denedim bunu. Dedim 40 dk kitap okusam harika. Ya sizin hiç mi mideniz bulanmıyor hiç mi kafanız gözleriniz başınız ağrımıyor kardeşim? Bana bu olay biraz şov gibi gelmeye başladı açıkçası. Kendini iyi hissetmek için yapılan bir eylem gibi.
    yigit-topkara
    "Normalde -gayet- kitap okuyan biriyim" değilsin. Kitap okuyan biri bu kadar düşük bir cümle kurmaz. "Yol uzun olunca toplu taşımada yapmayı denedim bunu. " yapmayı mı denedin bunu? "okumayı" denedin herhalde. "dk" ya takılmak istemiyorum. "Kısaltma" deyip geçiyorum. "Ya sizin hiç mi mideniz bulanmıyor hiç mi kafanız gözleriniz başınız ağrımıyor kardeşim?" "bulanmıyor", "kafanız" ve "gözleriniz" kelimesinden sonra virgül konması gerekiyor. Neden kitap okuduğumuzu anladın mı?
     patavatszmelek
     Aynen güzel şov. Keşke herkes yanındakilerle ya da telefonla "bağıra bağıra konuşmak" yerine, milleti "dikizlemek" yerine, çevresindeki kişileri rahatsız edecek düzeyde kulaklıkla müzik "dinlemek" yerine, hatta ve hatta birilerini "taciz" etmeye çalışmak yerine KİTAP okusa. Hatta bulduğu her boş anında okusa. Bunun şovu nasıl oluyor onu da merak ettim doğrusu. Tabi ki bunu yapan vardır. Fakat herkes mi şovmen? Toplu taşıma da tek başına seyahat ederken genelde okunur kitap. Hiç tanımadığın insanlara şov yaparak da ne kazancı olacak, o da farklı bir mallık düzeyi herhalde.
      wb-
      herkesin yapması gereken bi şov
       rarero
       Kitap okumanın nesi şov olsun. Boş boş insanların yüzüne bakacağına vaktini olabilecek en güzel şekilde değerlendiriyorlar ne güzel işte.
        libidio
        Neden şov olsun ki, bununla neyi kanıtlayabilir ki, boş vaktini değerlendiriyor işte
         tarcinkokankaranfiller
         Bence bayağı kaliteli bir şov .
          yesilbisi-dio
          10 saat çalışıyorum. Bir saat metro yolculuğu yapıyorum bu yüzden vaktimi böyle değerlendiriyorum ne şovu ey?
           sozdedegilgozde
           Neden şov olsun ki bizim vaktimiz kıymetli. Okuyacak kitabımız çok. Bu sebeple de boş olduğumuz her yerde okuyoruz kitaplarımızı.
            -_-merve-_-
            Ben okuyamam da test çözmem de.
             tsukyomi
             Taşıt tutmasını ilaçla halletsem de bir sıkıntı basıyor araçlarda, cinnet geçiriyorum. Boşu boşuna cinayet işlememek için kitaba gömülüyorum, tabi ilaç etkisini tam gösterdiği zamanlar. Yoksa uyku moduna alırım kendimi. Kısa yolculuklarda şov, uzun yolculuklarda gereklidir.
              beddualippa
              Öyleyse bile dünyanın en güzel şovu. Hele birilerini özendiriyorsa çok daha iyi. Büyük şehirlerde bir yerden bir yere gitmek 1-2 saat sürüyor, 2 saat boş boş oturayım mı? Kaldı ki ben de müzik dinleyemem toplu taşımalarda, müzik sesini dışarı verir gerginliği yaşıyorum çünkü. Ama kalkıp da toplu taşımada müzik dinleyenlerin şov yaptığını düşünmüyorum, düşünmüyoruz. Cidden okumanın küçümsenip okuyanla alay edilen şov olduğu düşünülen bir ülkede yaşamak beni insan olarak çok utandırıyor. Unutmayın, mürekkep akmazsa kan akar. Mürekkep akmadığı için kan akıyor.
               samyeli90
               Neden olsun ben gerçek bir kitap tutkunuyum ve toplu taşımada mesaj arama dışında telefonla uğraşmayı sevmiyorum açıyorum kitabımı okuyorum hem yol daha çabuk bitiyor hemde kimseyle muatap olmuyorum oh ne güzel
                roxannee-
                Eskiden benimde midem bulanırdı ama git gel yapa yapa alıştım. Ben bırakın kitap okumayı çalışıyorum bile.
                 cinayetvaraga
                 Üniversite yıllarımda ve ilk işimde, İstanbul'da gayet güzel bir şekilde vaktimi verimli harcıyordum kitap okuyarak metrobüste, metroda. Kitap okuyan birinin bunu şov zannetmesi nahoş oldu.
                  uzgunsaripapatya_
                  ben okula giderken sabahları okurum okul dönüşü birileriyle anlaşır otobüste dedikodu yaparız ( uşakta metro fln yok bu arada nnxnd)
                   aslium91
                   Bence avel avel bakmasındansa şov yapsın daha iyi
                    haletiruhiyeg
                    Benim yapamadığım bir şey fakat şovluk bir durum olduğunu da düşünmüyorum. Üstelik kitaba pek de değer vermeyen bu toplumda, neyin şovu olabilir?
                     ahpte-pateh
                     Çok da güzel okunuyor amk. Ben ayakta okuma özelliği kazandım okula gidip gelirken okumaktan. Eğer iyi kitapsa etraftaki sesler kesiliyor, başka yerdeymişsin; oturuyormuş Sun gibi oluyor.
                      belizzimaaa
                      Cok ozeniyorum. Ama yol tutuyor:(
                       cemilelerinkaderin
                       Asla değil! Mekan ve zaman fark etmeksizin kitap okuyan her bir bireye saygı duyun ve örnek alın!
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.