Tezgahına El Konulan Çocuk vs Devlet
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   keladam
   Ailesinin geçim derdine ortak olan çocuk - DEVLET YÜZÜNDEN -, eve katkı sağlamak adına dışarıda tezgah açmak durumunda kalıyor - DEVLET YÜZÜNDEN - sonra denyo zabıtanın teki çıkıp hem tezgahı toplatıyor hem de 9 yaşındaki savunmasız çocuğun boğazını sıkıp "Devleti de zabıtayı da tanıyacaksın" diyor - DEVLET YÜZÜNDEN -. Kardeşim bu çocuk zaten daha anasının karnından doğduğu evde direk devleti tanıyor. İçine girdiği çevre, ev, mahalle, ülke her şeyde zaten devletin parmağı olduğunu biliyoruz. Yoksa bunca nefreti, bastırılmayı, yaşam eşitsizliğini, özgürlüğümüzün kısıtlandığını biz nasıl hissedelim? Okul çağındaki çocukları evlere kapatıp online eğitime geçen ve ailelerin imkanlarına bakmaksızın herkese zorunlu tuttuğu bu sistem nasıl işliyor devlet? Köydeki telefonu, interneti olmayan çocuk da seni tanıyor merak etme, ama nasıl tanıyo istersen onu biraz sorgula.
   https://halktv.com.tr/tezgahina-el-konulan-9-yasindaki-cocuk-anlatti-bogazimi-sikip-devleti-de-zabitayi-da-tan-440901h
   https://halktv.com.tr/tezgahina-el-konulan-9-yasindaki-cocuk-anlatti-bogazimi-sikip-devleti-de-zabitayi-da-tan-440901h
    patiklipengui
    Devlet vergiyi üç kuruş kazananlardan daha doğrusu kazanamayanlardan alıyor ama o koca gökdelenlerdeki koca adamların kaçırdıkları vergilere ses çıkartmıyor. Jandarmayı sokağa göndereceğine gökdelenlere göndermesi gerektiklerini ne zaman anlayacaklar acaba.
     absurdizm
     arkadaşlar kusura bakmayın ama bu da çocuk istismarı. suçlu çok belli.
      hulyali_qiz
      ay yazık ya küçücük çocuk daha
       sairsel
       Vicdansızlar!
        alys
        düşünme yetisi zayıf cahillerle doldurdular makamları, mevkileri. zaten sefaletle uğraşan halka yardım edilmiyor, milyon dolarlık şirketlerin milyarlarca TL vergileri siliniyor.azicik aş için uğraşan insanlara satasiyorsunuz.yetmiyor küçücük çocuğa ahkâm kesiyorsunuz.devlet halk için vardır,halk devlet için değil !
         siradan_birisi
         Eğer çocuğa bakamayacaksan sikişme hayvan herif, 100 milyon olduk.
          me_out_bye
          #@#%&@@#.. Sıkma canını yakışıklı. Az daha büyü bakarsın bir çaresine. Dünya #çocuğu dolu evet.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.