Tanımadığımız İnsanlara Yolda Yürürken Günaydın Deme ya da Gülümseme Alışkanlığımız Neden Yok?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ayse_
   Evet neden yok? Ben denedim birkaç kez. Daha doğrusu yaşlı teyzeler görünce günaydın dediklerinde iyi hissettim. Güzel bir şey insanın insanın ruhuna dokunması. Günaydın demesek bile gülümseme alışkanlığımız da yok. Neden yok! Bunlara ihtiyacımız var asıl! Yabancı olmayı bu kadar doruklarda yaşayınca suç oranı daha çok artıyor. Bir insana günaydın deyip gülümseyebilmek gayet normal olması gerekirken günümüz koşullarında toplumlarımızın geldiği noktada birbirimize çok yabancıyız. Avrupa ülkelerinde bu durum daha vahim. Düşsen çok fazla koşan olmuyor. Bizde en azından bu konuda merhametli ve hassasız. Günaydın konusuna tekrar dönecek olursak, ben de yolda gördüğüm adama günaydın demiyorum. Duruma göre yolda yürürken, metrodayken, spor yaparken ''Günaydın'', ''İyi akşamlar'' gibi sözcükleri söyleyebilecek kadar paylaşımımız olsa keşke yabancılarla da diyorum... İnsanız sonuçta. İnsandan insana geçen güzel enerjiler var. Tanımadığınız biri sabah iş ya da okul stresinizde size güzel bir tebessümle günaydın derse stresinizi paylaşmış oluyor bana göre... :) Daha önce birkaç kez bana yapılmasını deneyimlediğim bir olay. Güzeldi.
    utumasasiilekayanadam
    Coğrafya kaderdir
     imailahorsilah
     Toplumun %80i art niyetli çünkü iş atıyorsun falan sanıyorlar Tecrübeyle sabit
      tolgam44
      terlendıkten sonra diyemiyosun .)
       yumitu
       benim var valla 3 ü 5 i bu mal diyordur umurumda değil. ben kazandığım insanları gördükçe buna devam ederim... bencillik kötüdür kötü
        leafgoat
        gayet basit Kadınlar İçin : tanımadığı birine günaydın diyen kıza kaşar motor yollu vb yakıstırmalar yapıldığı için. Erkekler İçin : tanımadığı birine günaydın diyen erkeğe sapık, ahlaksız, vb yakıştırmalar yapıldığı için doğal olarak insanlar bu gibi yaklaşımlardan haklı olarak kaçınıyorlar. Hatta bu durum ile ilgili '' Bana güldü kesin benden hoşlanıyor'' gibi yaşantımızda kalıplaşmış bir durum da söz konusudur .
         kuyinist
         Esnafa, temizlikciye, guvenlige gunaydin ve kolay gelsin derim de sokakta yururken gorduklerime iii bilemedjm
          mervenizz_
          Karşımızdaki insanı tanımıyoruz çünkü
           miss_depressive
           Ben gülümsüyorum aslında fakat günaydın demiyorum çok anca tanıyorsam belki söylerim ama mesela iş yapan biri varsa tanımasam bile mutlaka kolay gelsin diyorum hoşuma gidiyor gülümsemek ve insanları mutlu etmek.
            bu-ne-simdi
            Çünkü korkuyoruz. Kim neyin nesi hiçbir fikrimiz yok. Bazen sokakta yürürken bile yalnızsam arkada tek bir insan varsa bile kalabalığa doğru gidiyorum. Bu bile yeterli bir sebep bence.
             dipsiz
             Demem de gülümserim. Onlar da analarına sövmüşüm gibi bakarlar. Erkek olsam ne gülüyon bilader diye çoktan öldürülmüştüm.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.