Suriyeliler Bedava Estetik Operasyon mu Yaptırıyorlar?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Fatih Altaylı köşe yazısına taşımış. Kaynağı da doktorlarmış. Birkaç kişiden bahsediyor sanırım. Bir estetik operasyon süreci olmuş üzerine bir de burun estetiği yaptırılmış ve tek kuruş bir ödeme de olmamış. Şaşırmadım doğrudur. Yani vergilerimizle Suriyelilerin estetik operasyonlarını da karşılıyoruz arkadaşlar.
    jarlvarg
    Saglik nedeniyle yapiliyorsa tamam onlar zaten sagliga ödeme yapmiyorlar. Normalde saglik giderlerini AB karsiliyor ama bizimkiler o paralari da yedikleri için bizim vergilerimizden gidiyor sonuçta. Estetik amacli ise de doktorlara yazik yok yere özgüven kaybi. Araba ne yapsan bi boka benzemez.
     iceel
     Doktorlar yaptıkları işlerden katkı payı almak için tanı kodlarını sisteme işlerler. Bu kodlar yapılan işlemin kimlik kartı gibidir. Her işlem için devletin belirlediği bir paket ücret vardır. Hizmeti alanın kim olduğu farketmez. Sistem için kod numarası geçerlidir. Estetik operasyonların çoğu ücrete tabidir. Devlet ödeme yapmaz. Hastadan ücret almazsanız kurumun kasasından gider. Bazı operasyonlar bunun dışındadır. Mesela kepçe kulak düzeltilmesi, ca nedeniyle alınan meme dokusu yerine silikon protez meme yapılması, düşük göz kapağı onarımı gibi geçerli endikasyonlar vardır. Bazı kurumlar araştırma, eğitim ya da tanıtım amaçlı operasyonlar yapabilirler ve ücretini kendi kaslarından ya da araştırma bütçesinden karşılarlar. Elbette sağlık kurumlarının bilgi işlem, döner sermaye bölümü uzmanları bu işi daha iyi bilirler. Doktorlar zaten aldıkları riski tazmin etmekten uzak ücretlere çalışıyorlar sizce sırf devlet politikası öyle diye alacakları ücreti daha da düşürecek uygulamalara evet derler mi? Bir de plastik cerrahisi sadece estetik ameliyatlar yapan bir dal değil. Daha çok revizyon operasyonları yapıyorlar ve nasıl ameliyatlar yaptıklarını bilseniz şaşarsınız. İşleri başlarından aşkın. Hiçbiri bedavaya Suriyelilerin burnunu düzeltmez.
      trueliving
      herkes artık terk örnek olmaya başladı yazık
       sihirbaz
       Evet neden olmasın bence öyle
        sihirbaz
        Evet neden olmasın bence öyle
         peripedia
         Evet canım evet. Bu insancıklar sağlık hizmetlerinden bedava faydalanıyor estetik operasyonların belli bir kısmı da sağlık hizmetlerine dahil ne yazık ki.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.