Sürekli Bir Şeylerden Şikayet Edip Eyleme Geçmeme Sendromu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Bence biz ülkece bu sendroma yakalandık arkadaşlar. Kimse sesini çıkarmıyor ama sürekli bir şikayet halindeyiz birileri es kaza sesini çıkarsa onlara destek olmak yerine köstek oluyoruz bugün Kızılay'da bir kafede oturuyordum kim olduğunu neyi savunduğunu bilmediğim gençler de bir takım eylemler yaptılar slogan attılar falan ben de dahil olmak üzere masadaki ve mekandaki herkes evimize nasıl gideriz derdine düştü. O insanların sesine ses olabilirdik oysa. Neden böyle olduk biz.
    eliff04
    Ha işte en çok sinirimi bozan şey. Ya eyleme geç yada şikayet etmeyi bırak. Ben hiç şikayet etmiyorum mesela. Çünkü elimde değil. Örneğin ekonomi kötü. Ne yapabilirim? Hiçbir şey. Ve şikayet etmek can sıkmaktan başka bir işe yaramaz. O zaman şikayet etmeyim. Diyelim ki geçinemiyorum o zaman elimden geldiğince tasarruf etmeliyim. Zorunlu zannettiğimiz çoğu şey aslında zorunlu değil. Onlar olmadan da yaşayabiliriz. Mesela; sinemaya gitmek, bara gitmek, nerdeyse her gün farklı kıyafet giymek, her kıyafete uyumlu bir çanta ve ayakkabı giymek, saçları kuaförde yaptırmak, netflix, spotify vb. üyeliği, paralı dijital oyunlar.... liste uzayıp gider. Bunlar lükse girer ve paramız olmadığı yada az olduğu halde bunları yapmak bizim sorunumuz. Enflasyon kalıcı değil ve bir dönemliğine bunlardan vazgeçmek o kadar da zor değil. Sırf ufak şeyler için kredi almak, borç almak, sürekli taksit ödemek akıllıca değil.
     cinayetvaraga
     Ses çıkaranlar hep azınlıkta kalıyor. ve bu azınlıklar dışarıdan hep bela çıkaran, anarşist, propagandacı ve bir çok isimle yaftalanıyor. oysaki bu toplum ses çıkaramadığı için örgütlenemediği için, gerekli yerlerde yükselemediği için her daim hakkı yenen toplum olmaya devam edecek. bu tablo çok acı. bizim jenerasyonun ebeveynleri biz universiteye giderken ilk evvela,"aman siayasetten, beladan uzak dur evladim" dedi. neden? çünkü 80lerin bastırılan tüm duygularinin yerine korku ektiler. ama unuttular, unutuyoruz, "susma, sustukça sıra sana gelecek!"
      emrhnefe
      Tek çözüm şikayetçi olduğun eylemi bilip kafa yormamak. Zamanla illaki düzeliyor Hele ki şöyle yapmalıyım böyle yapmam gerekiyor tarzı konuşmalara girdiğin zaman elinden zerre bir şey gelmiyor
       gaziosmanpasacumhurbaskani
       Ülke insanımızın genetik özelliği. Biat eden bir kültürden gelmemizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
        selshine
        of bende bu var gerçekten, lakin artık yaşıyorum gibi değil hayatta kalıyorum gibi geliyor çok basit bir şey almaya çalışırken bile kırk kere düşündüğümden kendi hayallerim için de çok harekete geçemiyorum
         iceel
         Sıcaktan şikayet etme. Ateşe su taşıyan karınca ol.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.