Sosyal Çevre ve Zeka
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sdantart
   Çünkü bana arkadaşlatını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim dir. Kessinlikle! Düzeyini bile koruyamazsın.
    catherine-earnshaw
    5 kişiyle bile zaman geçirmiyorum. 2 kişiyle geçiriyorum biri insan değil dört ayaklı. Kendimi dünyanın geri kalanından izole ederek akıl sağlığımı, aykırı düşüncelerimi ve şahsımın özelliklerini layıkıyla koruyabiliyorum. Geri kalan kısım bu boktan dünyanın çamuruna hayâsızca battıktan sonra düzeyini koruyamamaktan yakınıyorsa bu onların sorunu. İnsan kendi iyiliği için kendisini dış dünyadan kolayca izole edebilmeli.
     sedefartuny
     Evet arkadaşlar doğrudur körle yatan şaşı kalkar biliyorsunuz ki biz insanların adapte olma seviyesi çok yüksek girdiğimiz her ortama ve o kişilere adapte oluyoruz.
      mrlawyerkk
      Kesinlikle katılıyorum. Çevrenizdeki beş kişinin ortalamasısınız siz bunu unutmayın. İnsan etkileyen ve etkilenen bir canlı dolayısıyla sosyal çevresi ne ise kendine o bu kadar netim ben bu konuda.
       asit
       Kısmen katılıyorum ben de. Kısa vadede pek bir etkisi olmaz ama uzun vadede insan belki etkilenebilir. Ona da ancak gerizekalılığa meyilli insanlarda rastlanır sanırım. Bilemedim ya direkt zeka deyince bana pek mantıklı gelmedi bu tez.
        kalpci
        Biri genel cerrahi doçenti bir yavşak Diğeri büyük bir ilaç firmasında üst düzey yönetici ayrı bir gt Bir diğeri aranjör ve prodüktör hiç sormayın Diğeri yazılımcı amsalak Diğeri ticaret yapıyor bitcoin bağımlısı Enseye Tokat gte parmak leş erkek muhabbeti dışına çıkmayız. Ortamımıza girseniz sabah akşam karı kız muhabbeti, bilgisayar oyunu, bk bk muhabbet yapıyoruz Yani ne alaka mk
         q_007
         ben buna çok katılamıyorum, şimdi aynı ortamda olsa bile kendini geliştiren ile öylece duran kişi hiç aynı olur mu?
          mrsnl33
          Bende kesinlikle katılıyorum. Insanların size bakış açısı bile değişir.Eğer kotu ya da vasat bir ortamdaysanız, sizinde onlar gibi olduğunuz algısı oluşabilir bence.
           silmarillion
           Birkaç grubum var; Bir grupta makina mühendisi, bilgisayar programcılığı mezunu ve elektrik öğretmeni var, tam bir sanayii birlikteliği, muhabbetler iş dünyasındaki kişiler, kadınlar, arabalar, siyaset, para, makara kukara vs, ottan konular. Bir grupta iktisatçı, sosyal hizmet uzmanı ve bazen de maliyeci eklenebiliyor, muhabbetler kendi işlerimizle, piyasayla, siyasetle, parayla, biraz kadınlarla, sporla, kendi ailemizle, mezun olduğumuz üniversite ve oradaki kişilerle ilgili. Bir grupta inşaat mühendisi, buna bazen eklenen tekstil öğretmeni, elektrik-elektronik mühendisi vb. arkadaşlar var, burada muhabbet daha geniş, sayko, her telden çalıyoruz, genelde içtiğimiz için laf lafı açıyor nereden nereye geldik falan oluyoruz sonunda. Nadir buluştuğumuz mühendis grupları var, çok eski birkaç arkadaşımla teke tek görüşüyoruz yine nadiren, şu aralar full mühendislerin içinde tuvalete bile neredeyse beraber gidiyoruz, haremlik selamlık koğuş gibiyiz😄 tabii buna ek olarak görüşemediğim gönül dostları da var, hepsine buradan selamlar sevgiler🤚🏻😄
            samyeli90
            Bence kesinlikle etkiliyor benim amcamın kızı amcamlar yobazdır kızı kendinden 30 yaş büyük birine vereceklerdi yalvar yakar amcamı kız üniversite okusun diye ikna ettik kız İzmirde okumaya gitti üniversite ilk senesinde zengin bir iş adamı buldu evlendi iki çocuk yaptı 3 yolda çok da mutlular 10 sene falan önce evlendiler şimdi kocası ve çocuklarıyla dünyayı geziyor Evlilikten örnek verdim çevre olarak ama öyle yani o 30 yaş büyük adamla evlenseydi ne olacaktı
             trueliving
             kesinlikle ben de katılıyorum, zekayı etkiler her şeyi etkiler, çevre çok önemli ya dikkatli olmak lazımm
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.