Sorguluyoruz: Sanat
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   entelbukalemun
   Sanat nedir? Türk Dil Kurumunun tanımıyla sanat, bir duygu, tasarı, güzellik vb.nin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılıktır. Peki bir şey gerçekten yoktan yaratılabilir mi? Bir ressam karşısındaki kişileri kağıda döktüğünde bu bir sanat olur mu? Sanatla zanaatın farkı nedir? Sanata bakış açınız nasıl ve sanatla ne kadar ilgilisiniz? Beğendiğiniz sanatçılar, eserler neler? Tartışalım.
    benita
    Hiçbir zaman (çok ünlü tablolar hariç) bir tablonun karşısına geçip “aa burda şunu demek istemiş, burda bunu hissettirmiş” gibi çıkarımlarda bulunmadım. Beni her zaman renkler büyüler, kompozisyon sonra gelir. Sanat böyle bir şeydir bence, herkese farklı yansır. Herkes başka bir şey bulabilir içinde. Müzik de böyle olduğu için ikisini çok seviyorum.
     mehmet_08
     Yıldızlı gece nedense beni garip düşüncelere sevk ediyor. Harika ve büyüleyici bir tablo.
      imailahorsilahh
      Benim için sanat uzaklara dalıp manasızca durup öylece boşluğa bakabilmenizi sağlayacak nitelikte olan yüzünüzde tebessüme neden olan, şöyle ki güzelliği, eşsizliği ya da çirkinliği karşısında büyülenebildiğiniz eserler ya da anlam yükleyebildiğimiz her hangi bir şey de olabilir. Sanat eseri tektir, benzeri olmaz her defasında orijinal bir eser ortaya konmaya çalışılır ki sanat 'eseri' kelimesinin bir doğruluğu olsun. Zanaatçı ise bunu büyük oranda para amacı güderek yapar ve bir üründen bakın ürün diyorum onlarca belki yüzlerce üretebilir. Sanatçının maddi beklentisi yoktur para amacı gütmez anlayacağınız. Ben şahsen sürrealizm ve expresyonizm akımlarına hayranım, şiirde ise kimi zaman dadaizm de seviyorum. Salvador Dali'ye aşığım Ve en sevdiğim tablolarda biridir Pablo Picasso....
       redblack
       Kadin ve dogadir sanat bence, ikisi de cok guzeldir ve ilham verir. Hatta kadin hem sanat hem de sanatcidir, harikuladeyi yaratir, dokundugu yer guzellesir. Duygudur kadin, ruhuna dokunur, gönlünü okşar. En güzel aşk şiirlerini erkekler yazdi kilişesine girerseniz, söyleyende değil, söyletendedir marifet. Resmi yapilandir güzel olan ve güzel olan kadindir. Zanaat ise sanatciyi taklit edendir.
        nickiharuto
        Kayda değer başlıklardan alkışlıyorum. 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏 Başlığı açana bilgisini paylaşana teşekkürler.
         who_am_i
         Ülkemizde saygı görmeyen şeylerden biri daha
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.