Son Zamanlarda Boşanmaların Artmasının Altında Yatan Sebepler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   fakatmuzeyyen
   Pandeminin ilk başlarında bir tweet okumuştum, "karantina döneminde hamile kalanların sayısı bakalım ne kadar artacak" şeklindeydi diye hatırlıyorum. Özellikle karantina döneminin olumlu yanı olarak bunu değerlendirebilsem de olumsuz yanı ise eşlerin birbiriyle geçinememeleri, aynı ortamda fazla vakit geçirmeye tahammül edememeleri ve sonuç boşanma... Evet duyuyorum ki hamile kalanların sayısı arttı lakin boşanmalarda geri de kalmadı. Aslında sadece karantina olarak düşünmüyorum, son yıllarda bu durum çok daha fazla olmaya başladı. Etkenler mi? Bence şu şekilde sıralamak mümkün; - Ekonomik kaygı - Sosyal medya - Tahammülsüzlük - Doyumsuzluk - Sevgi ve saygı kavramının değersizleşerek farklı anlamlar kazanması - Aldatmak Ekonomik kaygı: Malum para herkesin en büyük dertlerinden biri. Lakin bu duruma bir de doyumsuzluğu eklemeye ne dersiniz. Evet evet, doyumsuzluk. Farkında mısınız, artık yapıcı olmak adına asla çaba gösterilmiyor, hep yıkıcı olup ben başarırımın derdindeyiz. Belki başarmıştık ve ekonomik kaygı ile bok ettik. Hayat şartları zorluyor evet lakin bizde kesemize göre hareket etmeyi unuttuk belki de.. Sosyal medya: Şüphesiz ki sosyal medya sosyal hayatlar için adeta bir devrim yaşattı. Giymediklerimizi beğenir, tadını dahi bilmediğimiz yemekleri ister olduk.. Bu da elbette ki ilmek ilmek ruhumuzu değiştirdi. Tahammülsüzlük: İşte esas nedenlerden biri, tahammülsüzlük. Ortada gerçek bir sevgi varsa zaten tahammül etmek diye kavram söz konusu olmaz diye düşünüyorum. Ama bu durum sanırım artık mümkün değil. Eşler, sevgililer birbirine karşı asla saygı duymak istemiyor, hem bir "ben merkeziyetçi" hareketler. Tabi sonunda boşanma, ayrılık şart oluyor. Doyumsuzluk: Zaman zaman hep daha fazlasını istemekte üzerimize yoktur gibi. Adam ya da kadın sever, ama hissettirmiyorsun deriz. Bu aslında daha iyi durumda olan insanların hayatlarını görerek bilinç altımıza işlenmesinden kaynaklı bir durum. Onlar daha iyi konumda ben neden değilim gibisinden. Sevgi ve Saygı kavramı: Önceden nasıl da güzeldi, insanlar mektup ile duygularını anlatırdı. Vakit ayırır ve kelimelere dökerdi düşüncesini. Şimdi biri böyle yapsa gülerler. Aslında müthiş bir samimiyet göstergesidir. Sevgi ve saygı temel kural arkadaşlar. Olmazsa olmazlardan. Sevgi ve saygı kalmadıysa, hakimin karşısına çıkarsın, net. Aldatmak: Aslında bunun için çok fazla yoruma gerek yok gibi.. Karaktersizce bir davranış, affı olmaz.
    benita
    Bilgilendirme için teşekkürler, evlenmekten vazgeçtim.
     amakafamiznasiguzel1
     ya da kısaca insanımız akıllanmış :)
      redblack
      Boşanmaların tek sebebi evlenmektir. Evlenmeyin.
       yusufusludur
       Bence severek evlenmek çünkü evlenmeden önce sevdiğiniz kişi evlendiğiniz kişiyle aynı kişi değil sevgili olduğunuz zamanlarda ki hali evde ki haliyle aynı olmuyor evlenip bir müddet beraber yaşadıktan sonra asıl kimliği ortaya çıkıyor istisnalar haricinde tabi orjinal insanlarda var Görücü usulü evlenmek şansına güvenenlerin tercihi olsun yazdıklarım ufak örnekler bir sürü örneği var Misal çoğu erkek bir kadını etkilemek için hiç ilgi alanı olmayan şeyleri ilgi alanı gibi gösterir sürekli kadını değerli hissetirmeye çalışır şiirler ezberler şarkılar söyler hediyeler alır neden çünkü elde etmesi gerekiyordur (kadın ulaşılmazdır ya hani erkeğin gözünde hep erkeğin çaba harcaması gerekiyordur) elde etmek için o kadar çaba harcayan erkek elde ettikten sonra zaten elde ettiği kişi için çaba harcamayınca ne oluyor o insan başka biri olmuş oluyor Misal kadınların çoğu mükemmel görünmeye çalışır mükemmel görünmeye çalışmanın yanında ulaşılmaz algısı yaratır zaten var olan ulaşılmaz algısına ulaşılmazlıklar katar sanki evlenecek olsalar sadece erkek onunla evlenecek o erkekle evlenmeyecek gibi hisseder çoğu erkek için kadınların ulaşılmaz olduğu gibi yanlış bir algı olduğu için epey değerlidir kadın (zaten kültürümüzde de kadın baş üstünde tutulur her daim) evlendikten sonra kadın'ın mükemmel olmaya çalışmaları yerini ev haline bıraktığı ve kadın evlendiğinden dolayı artık ulaşılmaz olmadığı için erkek kadının da bir insan olduğunu o zaman anlar ve artık gözünde büyüttüğü o kişi yerini olması gereken haline bırakır ama bu erkek için yetersizdir artık Demem o ki ne olursanız olun orjinal olun olmadığınız biri gibi davranmayın ve orjinal bir insanla birliktelik kurun evlilikten bahsediyoruz kısa metrajli film izlemiyorsunuz en önemlisi evlenmek için acele etmeyin ama mükemmel'i de beklemeyin kimse mükemmel değildir
        luciferin_kizkardesi2
        Para için evlenmek Evlenmek para için İçin para evlenmek *Evlenme para için! Para için evlenme! İçin para evlenme!*
         gagoz
         Fuck body meselesi
          dr.rock
          Evlilik sadece zorunda olduğumuz için var Ama sevmek kendi seçimimiz
           wb-
           Birbirlerini 1-2 yıldır tanıyan(!) çiftler evlenme kararı alıyor.
            bendemistimama
            Sabah yine erkek kalkmisti bizim oglan direk yataga atladi, annesi ile benim ortamiza. Her sabah oldugu gibi hedefi beni uyandirip oyun oynamakti. Burnumi sıktı kulagimi cekti derken basardi uykumu kacirmayi. Oysaki bir gece once cok yorgun bir sekilde pazar sabahi sevinciyle uyumustum. Elimi yuzumu yikadiktan sonra kapida oglani gordum elinde ayakkabilar. Bu beni disari cikar demekti. Annesine soyledim biz ekmek almaya gidiyoruz diye. Oda gurultuden uyuyamadi. Kalkti. Bende cayi koyayim bari dedi. Onu optuk. Ciktik evden. Biz oglanla yavas yavas firina dogru yuruyorduk. Bu arada yolda ona etraftakileri tanitiyordum. Ekmekler sicacikti. Oglum kasiyer kiza guluyordu. Kiz ogluma. Geri donus yolunda o sicak ekmekten parcalar koparip atistiriyorduk. Kediler bile yiyordu ekmekten. Dalmistik bizde onlara. Annemiz balkonda bizi izliyormus. Biz anladik gec kaldigimizi, annemize gulumsedik mahcup mahcup. Yukari cikinca kapinin onu mis gibi tereyagli yumurta kokuyordu. Iceri girer girmez oglan annesine kostu nende ayakkabilari ayakkabiliga koydum.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.