Sizce Aşk Nedir ve Kaç Kere Aşık Oldunuz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sihirbaz
   Aşık olmak bence dünyanın en güzel ama bir o kadar seni güçsüz bırakan bir duygu bence, bazı insanlar aşktan korkuyor çünkü aşkta koşulsuz bir bağlanma var ve bağlanma korkusu olan insanlar bunu pek başaramıyor gibi geliyor bana. Aşık olan insanların çok şanslı olduğunu düşünen insanlardanım hele aşık olup evlenen insanlar ise gözümde nirvanaya ulaşmış bir insandır , bazıları da aşk sanıp asla öyle olmadığının hayal kırıklığını yaşıyor. Siz kaç kere aşık oldunuz.
    catherine-earnshaw
    7 yıl oldu aşık olmayalı, karşılıksız ve kapkara. Aşk hakkında büyük konuşmak istemiyorum mazallah yarın gelir yine yakar beni.
     gregory_
     https://www.youtube.com/watch?v=MnySQZhliUY
     https://www.youtube.com/watch?v=MnySQZhliUY
      sairsel
      Tadı çok güzel olan bir zehirdir aşk! Seni öldüreceğini bilirsin ama sarmaşık gibi yavaş yavaş her tarafını sarması hoşuna gider. En son boğazını sıktığında her şey için çok geç olduğunu anlarsın. Sadece bir kere aşık oldum.
       tsukyomi
       Bir kere. Diğerleri geçti gitti, o hep bakiydi. Canımdan çok sevdim, şu hayattan gitmeme sebebim de ona, üstümdeki emeklerine, sevgisine olan saygımdandır. Canından çok, canına sırf onun için iyi bakacak kadar sevmektir aşkın tanımı bende. Var olsun.
        coronavirus
        15 yaşındaydım. Hayatım sokakta ve okulda itlik, dövüş, mülke zarar verme, hırsızlık, mahalle kavgası içinde terörize, düş dünyam ise Özdemir Asaf, John Steinback, Nazım Hikmet, Jack London, Allan Poe, Victor Hugo, Henry David Thoreau, Paul Lafargue, Louis Aragon eserlerinin arasında yine 'terörize'... Kadınlarla münasebetim, sınıftaki arkadaşlarım, annem, komşu teyzeler ve mahalledeki sevecen ablalarla sınırlı. Onların da benim için hiçbir erkekten farkı yok. Hatta erkeklere göre oldukça sıkıcılar diyebilirim. Güzel zamanlardı ama Çiğdem abla ile yatağa uzanıp Teoman şarkıları eşliğinde aşk maceraları dinlediğim zamanlar, kafamın taşla yarılmasından ve dört dikiş atılmasından ya da birinin burnunu yumruklayarak kanatmaktan ya da sokak lambalarını patlatmaktan daha keyifli değildi. S*kimin farkına varmamın üzerinden iki yıl geçmişti ve ben belki de toplamda ancak üç kere mastürbasyon yapmıştım. Kısacası kadınlar ilgimi çekmiyordu ve muhabbetleri de bir boka benzemiyordu. Lisede son senem... Her orta sınıf ailenin çocuğundan beklediği parlak istikbal hayalleriyle dershaneye kayıt yaptırıldım. Okulda öğretmenlerin 'Zeki ama çalışmıyor' sözlerine aşırı dozda maruz kalan ebeveynlerimin benden beklentileri yüksek. Ekimin başlarındayız. Hava henüz soğumadığı için otuzbirciler şanslı. Çünkü dershanede kılık kıyafet yönetmeliği yok... Bir ders arasında -ki buna bizi derslerde boğazladıkları için teneffüs diyorlar- atıştırmak için kantine iniyorum. Etrafımdaki kimseyi tanımıyorum ama özellikle sırtı dönük biri dikkatimi çekiyor. Tanımadığım onca yüzün arasında tanımadığım bir sırt... Ne heyecan verici. Tostumu almam ile sırtı dönük yabancının karşısındaki yabancının yanına yabancı olarak oturmam 30 saniye sürüyor...
         sehinsahsnsbhh
         Aşk en tehlikeli uyuşturucudur.
          mrsnl33
          Bence aşk; Karşılıksız ve koşulsuz sevmek, onun yanında dünyanın en mutlu insanı gibi hissetmektir. İkinci soruya gelince, bana göre insan, hayatında yalnız bir kez aşık olur, diğerleri hevestir.
           kadirkr
           Aşk yanında huzur ve mutluluğu bulduğun kişiye beslediğin duygudur bence. Bazen sadece aşk yetmiyor tabi aşk aslında bir masanın dört ayağından sadece biri sevgi, saygı, güven ve aşk bunlardan birinden biri aksarsa o masa ayakta pek duramaz.
            gossipdio
            Bence tanımlanması zor bir şey. Sadece o insanlayken dünyanın en güvende ve huzurlu insanı hissediyorsan doğru insandır diyebilirim Kısaca evin gibiyse
             efeekara
             Bilmiyorum bu duyguyu hissettim mi hissetmedim mi net bir şey söyleyemem
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.