Sivilce Belanıza Çözüm Buluyorum!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Arkadaşlar yıllarca sivilcelerden çekmiş biri olarak bu konuda bulduğum doğal çözümleri sizinle de paylaşmak istiyorum. Çok fazla maske, kür, krem denedim ve bence çoğu kozmetik ürünü sivilcelerin çözümü olmuyor maalesef. Doktorlardan tarafından önerilen ilaçları tabii ki buna dahil etmiyorum. Özellikle yüzünüze uyguladığınız siyah nokta ya da sivilce kremleri faydadan çok zarar sağlıyor diyebiliriz. Muz kabuğu çözümünü duyanınız vardır belki oldukça meşhur bir yöntem. Ben ilk başta hiç inanmamıştım. Sonra bir arkadaşım denediğini ve işe yaradığını söylemişti. Gerçekten aşırı işe yarayan bir yöntem. Ortalama 15-20 dakika muz kabuğunun içindeki pütürlü kısmı masaj yaparak uyguladığınızda sivilcelerde gözle görülür bir küçülme oluyor. Ben gece yatmadan önce genelde uyguluyorum ve sabah uyandığımda genelde sivilcelerin büyük bir kısmı kaybolmuş ya da küçülmüş oluyor. Aspirini toz haline getirip üzerine birkaç damla su dökerek kremsi bir hale getirip sivilcenizin üzerine uygulayabilirsiniz. 10 dakika sonra karışımı sildikten sonra sivilcenizin birkaç saat içinde söneceğini göreceksiniz. Bunun cilde zarar verip vermediğini bilmiyorum ama genelde akşam özel bir yerde dışarı çıkacaksam ya da önemli bir işim varsa gerçekten çok kurtarıcı bir çözüm oluyor. Bu konuda en doğal ve etkili çözüm ise aloe vera. Annem evde iki saksı aloe vera yetiştiriyor. Arada ihtiyacımız oldukça dallarından biraz kesip uyguluyoruz. Cildi bu kadar çabuk iyileştiren ve pürüzsüz yapan başka bir şey bilmiyorum. Muhteşem bir bitki ya muhteşem ! Son olarak sizlere de bir sorum olacak. Diş macunu yöntemi? Arkadaşlar aranızda diş macunu sürüp sonra sivilcesini kurutan biri var mı? Cilde çok zarar verdiğini duydum ama bütün arkadaşlarım öneriyordu. Ben denedim ilk başta bir sivilcenin şişi iner gibi oldu ama daha sonra çok daha kötü hale geldi. Hiçbir şey anlamadım. Ne zaman diş macunu denesem asla etkili bir çözüm alamadım. Alan varsa bu başlık altında nasıl uygulandığını bana da anlatsın lütfen. Bu gecelik de iyilik görevimi yerine getirdim. Hepinize iyi geceleer.
    busrawashere
    hiç sivilce problemi yaşamadım ergenlik döneminde tek tük çıkardı ama macun ile bilmem ne zikkimin karışımı bi' skime yaramıyor, yapmayın çok büyük sorununuz varsa cildiyeye gidin bu arada yazdığın şeylerin hepsi internette boy boy yazıyor
     irmak676
     Hiç sivilcesi olmayan ben bunu neden baştan sona okudu bilmiyorum :d
      mehmet_08
      Yağlı,baharatlı beslenmeyin Spor yapın bu kadar asla sivilce çıkmaz. Yüzümdeki sivilceler spora başlayınca yok oldu
       meyvesebze
       Cips cekirdek bayilirim tuketirim Ama hic sivilce problemim olmadi Ergenlikte bile 2 3 pitirti cikti okadar
        redblack
        Aspirini yüze sürmek krem olarak😱 cildini sevmeyen yapsın. Asetilsalisilik asit içerir ki, kan sulandirici olarak düzenli kullanilanlari mide çeperine zarar vermesin diye enterik kaplıdır, yani 12 parmak barsaginda emilimi olur. Eczanede salisik asit içeren kremler hazirliyoruz fakat bu binde bir oraninda iceriyor. Nasır gibi kalinlaşmiş soyulmasi gereken durumlarda %4'e cikiyor. İnternette gordugunuz, duydugunuz her seyi denemeyin.
         yagmurals
         yazıdaki tavsiyelerin birçoğunu ergenliğimde uygulamadım. ne kadar sağlıksız olursa o kadar kötü beslendim. 3 sene boyunca sivilceyle dolaştım. daha sonra kendiliğinden geçti. hala o kadar güzel bir cilde sahip değilim ama şunu söyleyeyim. bu tavsiyelere uymak en azından 3 senenizi kurtarır. 3 sene ne olursa olsun az değil.
          patronicee
          Hiç sivilce problemim olmadı,yaşamadım bilmiyorum. Cildim temiz ve parlak, 2 günde bir aloe vera bitkisi kullanırım. Diş macunu meselesine gelince, onu cilt parlatmak veya renk tonunu açmak için fırça yardımı ile cilde uygulayan çok fazla insan tanıyorum. Bence gereksiz. Dermatoloğa gitmelisin.
           paltun01
           sudocrem , acil diyet..
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.