Sezgisel Beslenme
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Beslenmemizi diyet olmadan nasıl sağlıklı hale getirebiliriz cevabına sezgisel beslenme diyorlar. Diyetisyenlerin işine karışmak gibi olmasın ama onların verdikleri saate veya güne göre değil de sezgilerimize göre beslenmemiz daha sağlıklı olurmuş. Sezgisel beslenebilmemiz için de önce vücudumuzu tanımak lazım. Fiziksel açlık ve duygusal açlık ayrımını yapacakmışız.( Sinirliyken yemek yemek duygusal açlık, fiziksel değil gibi) Fiziksel açlığınızdan yola çıkarak beslenmek, diyet kitaplarına oranla daha verimli oluyormuş. Özetle kendimizi diyet programlarına değil sezgilerimize emanet edecekmişiz. Ben ne kadar yapabilirim bilemedim ama işe yarar gibi gözüküyor. Hem sıkı bir diyet yok hem açlık yok hem kendini suçlama yok bu beslenmede. Duygusal açlığı halledersek olur gibi ?
    mert_
    Sorry en iyi arkadaşımı yiyecek kadar psikopatlaşmadım. Ben onu yiyene kadar büyük ihtimal çoktan lahmacunun kıyması yapar beni.
     merilolika
     benimkisi ezgisel beslenme çok iyii 👍🏻😆
      detokssuyu
      Sezgisel beslenme deyince zihnimde canlanan sebze yerken fastfood hayal etmek. Bu da bir çeşit sezgi işte günün sonunda.
       -lucy-
       Neler oluyor niye yiyoruz Sezgileri, yazıktır günahtır. Daha çok genciz, yok mu benden başka Sezgi, ses verin olm yanlız kaldım yiyecekler bakın 😭 ❗Sezgisel Beslenme Çok Kötüdür, Sezgisiz Yiyin Lütfen❗
        eo110
        Benimkisi midesel
         kisi
         Doğru bir yaklaşım gelmedi bana. Sezgilerim meyve ağacı bulduğunda, av avladığında yiyebildiğin kadar ye diyen atalarımdan kalma. Diyetisyeninizin listesine uyun ve gerekiyorsa açlık hissini hissedin. Acılar içinde kıvrandıran bir şey değil sonuçta. Sallamazsanız bir süre sonra unuttuğunuz, az yemeye alıştıkça daha az hissettiğiniz bir his ayrıca. Açlık abartılmış balon bir histir.
          samyeli90
          Sezgisel işe yaramıyor bende ben kalori hesabı yapıyorum işe de yarıyor aç da kalmıyorum 2 ayda 10 kilo verdim halada devam ediyorum süper işe yarıyor
           ismetsherif
           Ben sürekli yiyebiliyorum, ne kadar yemiş olsam da, üstüne daha bir şeyler yerim. Diyetisyenler güzel de asker gibi dediklerine uymak lazım , uyabilecek olsam zaten aç dururum. Acıktım mı başım ağrıyor. Sezgilerim ancak ne çok yedin bi daha yapma diyor, o kadar.
            theguard
            Madem düşününde doyuyoruz istifa etmeyenin kalemini cikeyim.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.