Şeriat İsteyen Tuğçe Kazaz'dan Ezgi Mola'ya "Medya Maymunu" Benzetmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   tc-gonul-yigit
   Eski manken Tuğçe Kazaz, tekrar Müslüman olduktan sonra sosyal medya hesabından yaptığı Şeriat paylaşımıyla gündemden düşmüyor. Kazaz, 'Şeriat temiz toplumlara gelir' açıklaması sonrası kendisine tepki gösteren Ezgi Mola'ya "Medya maymunluğuna devam et" dedi "KORKMAYIN ŞERİAT GELMEZ" Kazaz'ın paylaşımı şu şekildeydi "Şeriat temiz toplumlara gelir. Şeriat; Allah’ın merhamet ve rahmeti, Hz.Muhammed’in ahlakı, Hz.Ömer’in adaleti, Hz.Ali’nin cesareti, Fatih’in ferasetidir. Şeriat insanca, hakça, Allahça yaşamanın formülüdür. Korkmayın biz şeytanca yaşamaya çalışan bir toplumuz bize şeriat gelmez! Benim anladığım şeriat ile sizin İslam’dan soğutmak adına kötülediğiniz şeriat bir değil." Türk toplumunu temiz olmamakla suçlayan Tuğçe Kazaz'a bir tepki'de ünlü oyuncu Ezgi Mola'dan geldi YALLAH ARABİSTAN'A" Ezgi Mola ,Tuğçe Kazaz'ın gönderisine "Yallah Arabistan'a" yanıtını verdi. Eski mankenden Mola'ya cevap gecikmedi. Kazaz'ın paylaşımı şu şekilde; "Ezgi Mola bana “Yallah Arabistan’a” demiş! Türkiye babanın çiftliği mı ki oraya buraya yol veriyorsun? Haddini bil, medya maymunluğuna devam et. Burası şehit kanlarıyla sulanarak vatan edilmiş Osmanlı bakiyesidir, sadece din düşmanlarının ülkesi değildir, bunu size öğreteceğiz." Tuğçe Kazaz 2005 yılında din değiştirerek Hristiyan olmuş Yunan oyuncu Yorgos Seitaridis ile evlenmişti.Boşanma sonrası ise tekrar Müslümanlığı seçmişti. Şimdilerde din ve şeriat üzerine instagramda paylaşımlarına devam etmekte.
    silivri
    Al birini, vur ötekine.
     eliff04
     Az bile demiş
      iceel
      "Şeriat" açıklamak açık hale getirmek demektir. Kuran-ı Kerim bu anlamda bir rehberdir. Toplumsal hayat, aile, medeni hukuk, devlet yönetimi, uluslararası ilişkiler vs konularda hükümler içerir. İnsan hakları, suç kavramı, ceza gibi konularda bir takım çerçeveler çizer. Bu doğrudur böyle yapın. Bu yanlıştır bunu yapmayın der. Yapılması yasak olan şeylerden biri de dayatmadır. Herkes dilediği ve uygun gördüğü şekilde yaşamakta özgürdür. Günah kişiseldir kul ile Allah arasındadır. Dinde zorlama yoktur. Kuran teşvik edin, kolaylık sağlayın, davet edin der. Hoşgörülü olun der. Öyle bir hayat yaşayın ki insanlar sizin gibi olmak istesin der. Bu açıdan bakarsak Arabistan şeriat devleti değil din ve şeriat kisvesi altında zulüm devletidir. Ülkemizdeki medeni hukuk miras nikah aile hukuku vs konular zaten Kuran'ın çizdiği çerçevenin dışında değil. Daha da iyi olabilir mi elbette olur. İslam hukuku olarak bazı kesimlerin lanse ettiği şey İslam hukuku değil yobazlık ve baskı rejimidir. "Şeriat istiyorum" diyen kişinin İslam hukuku hakkında zır cahil olduğunu kabul edebiliriz. Bunlar benim Kuran'dan okuduklarımdan anladığım ve çevremde inancına güvendiğim insanlarla konuşmalarımdan çıkardığım kişisel görüşlerimdir. Her tür görüşe saygı duyarım. Tuğçeyi de çok ciddiye almaya gerek yok. Muhtemelen Hristiyan olduğu dönemin açığını kapatmaya çalışıyor ama yemezler Tuğçe iman gitti mi geri gelmez :)
       mrlawyerkk
       Burada medya maymununun net bir şekilde kim olduğunu biliyoruz bence arkadaşlar ya. Tuğçe Kazaz gündem olmak istiyor yine paralar suyunu çekmiş olabilir.
        peripedia
        Ah Tuğçe vah Tuğçe yani seni tanımasak bilmesek hak vereceğiz belki yanında olacağız ama medya maymununun alası sensin ya. Çok ilginç.
         bizimkiz
         ya baya ülkenin en bilindik o.... larından şu dediklerine bak amk din değiştridiğin zaman şeriat olsaydı şuan ölüydün :D:D
          selshine
          of bu tuğçe kazaz da bir deli gerçekten
           tutturankamon
           Genç delikanlı çağlarım serde milliyetçilik te var... Hatun hem yunana vermiş hem de hiristiyan olmuş bizim yunan arkadaşta nasıl çaktık sizinkine diye daşşak geçiyor... Bütün dünya konuşsun ama bu hatun bir zahmet sussun... Ah Mustafa Kemal'im senin denize döktüğün yunanı yatağına alan Türk kızı bu şimdi bir de şeriat istiyor. Neyse olayı dramatize ettiğime bakmayın kiminle yatar kiminle kalkar kendi sorunu. Ama dengesizliği tescilli insanları haber yapmayın lütfen.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.