Şehirlerarası Otobüslerde Yaşadığınız İlginç Bir Anı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bidakkasimdi
   Eskilerde aileler küçük çocukları için bilet almazlardı. Kucaklarında ya da ayaklarının dibinde yatırırlardı, sığdıkları için. Ailem de beni ayaklarının dibine yatırmış, üzerime bir battaniye sermişti. Otobüste herkesin uyuduğu bir zamanda ben yavaş yavaş ön koltuktaki yolcuların ayaklarının altına doğru kaymışım. Uyandığımda bir süre durumu anlayamamıştım. Durumu anladığımda da ailemin beni terk ettiğini sanıp bağıra bağıra ağlamıştım. Tüm otobüsü uyandırmıştım. Ayaklarına kaydığım yolcular beni arka koltuğa, aileme nakletmişlerdi fakat ben bir yarım saat daha ağlamaya devam ettim. O günden sonra bana da bilet almaya başlamışlardı.
    zeynebio
    Dershane ile Amasya'ya gitmiştik. Markette durup bir şeyler almak için durmuştuk. Otobüs beni ve arkadaşımı almadan gitmişti. Peşlerinden koşmuştuk neyse ki fark etmişlerdi de almışlardı bizi.
     cinayetvaraga
     Öğrenciyken bir kaç kere otobüsle gitmek zorunda kalmıştım İstanbul'dan Adana'ya. bir keresinde şoför gitti o aşağıda bulunan küçücük tuvalete sıçtı. Sıçtı diyorum çünkü öyle bir şey ki otobüsce komple o kokuya maruz kaldık. Muavin arkadaş da elinde oda parfümü koltuk aralarında dolaştı ama nafile. Bok ve Lavanta kokusu birleşince kendimizi Paris Belediyesi Biyolojik Arıtma tesisinde gibi hissetmiştik.
      ladydisko
      İzmir Antalya arasını ayağımı bükük bir şekilde gitmek zorunda kalmıştım altta kek kutusu olduğu için. yolculuk sırasında kutuyu açıp açıp yemiştim
       the-fearless
       Var mı daha ilginci bilinmez ama bir gün Trabzondan İstanbula gelirken annem ablam ve ben koltuklarımıza oturmuş yolculuğun başlamasını bekliyorduk. Ama yine üç kişilik bir grup gelip bizim oturduğumuz yerin kendilerine ait olduğunu söylediler. Ufak çaplı bir tartışma yaşadıktan sonra muavini çağırdık. Muavin iki tarafında biletlerine baktı ve iki tarafa da aynı koltukların satıldığı görüldü. Neyse ki otobüste o sıra fazla insan yoktu. Sorun daha da büyümeden çözüldü. Şimdi hepiniz tuhaf olayın bu olduğunu düşünüyorsunuz. Ama kesinlikle bu değil tuha olan. Her şey tatlıya bağlanınca karşı tarafa kimlerdensin diye soru sorduk. Bu soru karadenizde olmazsa olmaz sorulardandır. Kadının bize verdiği cevap hepimizi şaşırttı. Çünkü kadın bizim soyadımıza sahipti. Biraz daha kurcalayınca uzaktan akraba olduğumuzu anladık. O günden beridir de aramız yakın akraba kadar iyidir.
        efeoeztuerk
        Trabzon'dan Ankara'ya dönerken 30 dakikalik ihtiyac molasinda ön tarafta oturan çocuklu bi abla herkes aşagidayken cocugu koridora yatirmis ,ihtiyacimi gorup otobuse geri geldigimde gece karanliginda hicbir seyi goremedigimden koridordan gecerken yerde yatan cocugun kafasina takilip onumde oturan bi abinin kucagina dustum maalesef asti ye gelene kadar kafami cama gömdüm rezillikten...
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.