Protest Müzik Bir Şeyleri Değiştirebilir Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Geçen yıl ‘Susamam’ adlı projesi ile büyük alkış toplayan Şanışer, projenin birinci yılında ‘Artık müziğin bir şeyleri değiştireceğine daha az inanıyorum’ demiş. Ne dersin? Müzik bir şeyleri değiştirebilir mi?
    who_am_i
    Bence değiştirir
     sedefartuny
     Bebek adımları ile evet. Şu zamanlarda sorunları konuşabiliyor olmak bile büyük başarı. Hele bunları müziğe dökmek insanların birçok şeyi sorgulamasına vesile oldu. Ama sabretmek gerekiyor.
      _umut_
      Müziğe aşık bir insan olarak geçmişte müziğin değiştirdiği bir sürü düşünce ve düzen olduğunu biliyorum ve müziğin kattığı ruhun gerçekten bir şeyleri değiştirebileceğini düşünüyorum. Fakat söz konusu bu ülke ise değişmez. İnsanlar işlerine geldiğine ve çocukken söylenene inanıyorlar. Onları düşünüp o fikirleri benimsiyorlar. Bence bu ülkede " çıkar " müziği bastırır
       detokssuyu
       Keşke değiştirebilse. Şanışer’in bu açıklamasına çok üzüldüm çünkü var gücüyle bir şeyleri müzik ile değiştirmeye çalışan ender bir isim. Susamam’ın çıktığı dönem müziğin bir şeyleri değiştireceğine inanıyorum demesi bile çok önemliydi. Maalesef bizim ülkemizde hiçbir şey değişmiyor.
        okadin
        Kolektif bir çaba ile mümkün. Ama şiki şiki baba adlı şarkıların ya da Youtuberların anlamsız şarkılarının protest müziklerden daha çok dinlediği bu günlerde pek mümkün gözükmüyor.
         peripedia
         Biz değiştireceğine inanmalı ve değişimi müzikleri ile yapmayı amaç edinenlere destek olmalıyız. Onları çok yalnız bırakıyoruz.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.