Pole/Direk Dansının Aslına Çok Faydalı Bir Dans Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Bilinenin aksine hem fiziksel hem de zihinsel olarak tedavi edici bir danstır. Hareketleri genelde jimnastik ve bale karışımından oluşur. Sanıldığı gibi sadece şehvetli bir dans değildir :D Pole dansı ile ana kaslarını güçlendirebilir ve kendinizi zihinsel olarak daha iyi hissedebilirsiniz. Çeşitleri de vardır; Fitness pole, normal pole, dansları gibi. Direk dansının hareketleriyle dayanıklılığınız artacak ve özgüveniniz daha sağlam olacaktır. Kalori yakımı da diğer danslara göre oldukça fazla. Hamilelik sürecini diğer kişilere göre daha rahat geçireceğiniz söylenenler arasında. Ben başta arkadaşlarıma böyle söylediğimde dalga geçtiğimi sanmışlardı ama gerçekten zayıflıyorsunuz, esneklik artıyor, duruş düzeliyor boşverin ağırlık kaldırmayı :P
    abdes_terligi
    sonuna kadar doğru, direk dansı ile uğraşan insanların acayip kaslı ve dayanıklı bedenleri var, ben de ileride öğrenmek istiyorum açıkçası. Kendi evimde, kendi kendime yapabilirim, hem spor salonuna gider hem de evdeyken direk ile çalışırım.
     tsukyomi
     Bulgariya'da bir nevi spor olarak düşünülür bu, gittiğim bir spor salonunda ayrı bir direkli bölüm mevcuttu. Bir de bunu oryantalin kıvraklığıyla harmanlarsanız vücudunuz da, gören gözler de bayram ediyor. Üstelik yanlış ağırlıklar ve yanlış yapılan squat vücudu felaket üçgenleştirir, tehlikeli iş o. Dana gibi yememe rağmen 48 kiloda kalmamın sebeplerini fazla uzakta aramıyorum artık :')
      me_out_bye
      İyi beceremezseniz düşüp boyun kırma olasılıklı dans
       silmarillion
       O direğe çıksam direkle beraber duvar muvar ne varsa yere düşeriz ha zayıflayan bir şey olursa o ben olmam bina olur:)
        eo110
        Yaparım o zaman ben bunu
         patronicee
         Bi heves geldi bana ama en yakın direk sokakta. Şimdi şuan çıksam Rus komşularım bana eşlik eder mi bilemem ama ben fena tırmanırım zannımca.
          gizemino
          Esneklik kas çalıştırma vs her sey vardır ya süper valla
           alevalevay
           Direk dansı mı oluyo yani bu ?? Faydalıdır bence de her yer hareket ediyo çünkü
            farkedmez
            Spor yapan bir insan değilim benlik değil :p
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.