Ped Alışverişimde Gazete Kağıdı ve Siyah Poşet Alternatifi Sunan Bakkal Amca ile Sınanmış Olmam
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Şu durumu yaşamayan kadın kaldı mı bilmiyorum ama artık yeter! Dün sokağa çıkma kısıtlaması vardı arkadaşlar biliyorsunuz. Normal şartlarda bu gibi durumların başıma geleceğini bildiğimden bakkal ve benzeri küçük esnaftan alışveriş yapmayı pek tercih etmem ama biyolojik unsurlar sağ olsun kadın arkadaşlarım anlayacaktır. Her şey dahil olamadığım bir plan etrafında gelişti ve ben bakkalın yolunu tuttum. Hijyenik ped alışverişimi tamamladım (Ped standının yanında siyah poşet olmaması o kadar iyi gelmişti ki ilk başta. Dedim ya başıma gelecekleri az çok tahmin edebiliyordum.) Hızlıca ödememi yapma gayretiyle aldım pedimi elime paramı uzatıyorum. Hizmette sınır tanımayan(!) Bakkal Amca, "Siyah poşet mi gazete kağıdı mı vereyim?" dedi. Burada buna benzer hikayelerle karşılamıştım, Twitter'da çok gördüm. Bir gün başıma geleceğini o kadar iyi biliyordum ki hazırlıklıydım ama dilimden dökülen cılız bir "Pardon?" oldu. Soru tekrarlandı, bakışlar elimdeki pede döndü, kaş göz işareti yapıldı. Poşet ya da gazete kağıdı için 25 kuruş daha alacağını beyan etti bu sırada. (Adam gazete kağıdına 25 kuruş alıyor düşünebiliyor musunuz? Bu da farklı bir tartışma konusu.) Ses tonumu ayarladım ve mücadeleme başladım. "Neden?" dedim önce "Neden gizleyeyim parasını vererek satın aldığım bir ihtiyacımı?" "Kızım ayıp!" dedi. "Neden ayıpmış?" dedim. O esnada bakkala orta yaşlarda bir kadın girdi ben Bakkal Amca ile sınanırken alışverişini tamamladı ve sırasını aldı. E tabii Bakkal Amca kutuplaşma sever, Bakkal Amca onaylanmak ister, Bakkal Amca taraftar toplama gayesiyle "Abla şu kıza bir şey söyle! Gazeteye sarayım diyorum istemiyor, poşet vereyim diyorum kabul etmiyor. Ayıp ya hu!" dedi. Ablamız on kaplan gücünde "Ne biçim sorular soruyorsun sen bana kardeşim? Evli barklı kadınım ben be. Terbiyesiz!" çığlıkları attı. "Evli olunca regl olunmuyor mu abla?" diye bir ses. Tabii ki benden gelmişti. Bir iken iki mi olmuşlardı yoksa hala ablayı tarafıma çekip ben mi iki olabilirdim anlayamamıştım. Bakkal Amca "Sizsiniz terbiyesiz. Hiç utanmıyorsunuz. Bu ülke nereye gidiyor Ya Rab?" diye yaradana isyan ederken. Amcayı mağarasından çıkarıp 21. yüzyıl yaşamına defalarca davet ettim. Bu esnada abla taraf değiştirdi. En azından "Sanane, istediği gibi hareket eder, sen kendi işine bak" cümlelerini kurabildi. Köşeye sıkışmış Bakkal Amca'nın en son cümlesi "Allah'ım bu kadınları ıslah et!" oldu ama bir daha ped alan müşterisine siyah poşet ya da gazete kağıdı alternatifi sunabileceğini düşünmüyorum. Regl olmanın, ped almanın utanılacak ve saklanacak bir şey olmadığını öğrensinler ve öğrenelim artık arkadaşlar lütfen. İnsan ırkı bu yolla ürüyor ya! Regl hayatımızdan çıktığında üç çocuk falan yapamıyoruz biz haberiniz olsun. Bu süreçte çeşitli enfeksiyonlardan korunmak için de hijyenik ped kullanıyoruz. "Peçete tıkayın, kumaş parçası kullanın." zırvalıklarına son verin artık.
    miller
    şu olaylara cidden çok uzağız biz erkekler olarak ya. şu refleks nasıl oluşmuş acaba. ped ayıp bi şey? yani bana ayıp gelmiyor lan. neden ayıp bulunuyor bu ped? yani külot almak ayıp bir şey mi mesela? aklım almıyor lan çıldırcam anasını satim. biri bana açıklasın neden bu pedlere bu muamele yapılıyor ciddiyim yadırgamadan dinlicem.
     yigit-topkara
     Regl olma olayını hala aşamayan andavallara sesleniyorum. Kadınlar regl olmasa sizde olmazdınız. Utanılacak, ayıp karşılanacak bir şey yok bunda. Hatta bilin ve o dönemlerde kadınlara karşı daha anlayışlı olmayı deneyin. Bu onlara verilen bir özellikle ve her şeyden önce bir lütuf... Bırakın utanmayı bence bahsedilecek arşa çıkarılması gereken biyolojik bir özelliktir. Eğer kadın anatomisinden biraz anlıyorsanız bilirsiniz. Bilmiyorsanız da artık okuyun lan!
      patronicee
      Ne kadar da abartıyorsunuz, tamam anladık ayıp değil ama bu kadar da kendimizi yırtmanın bi anlamı yok. Göze sokmanın, bas bas bağırmanın anlamı yok. Arz talep meselesi tüm bunlar. İsteyen müşteriler var ki adamlar da soruyorlar bize. Hepimiz regl oluyoruz, gayet normal birşey ama ben asla sallana sallana pedimi göstererek " bakın ben reglim ve ped alıyorum" dercesine kimsenin gözüne sokmam.
       sanatistherif
       Şu pedi kağıtlara sarmaya çalışan adamların hepsi cüzdanında condom taşıyor. Malesef ki memlekette hala böyle düşünen yarrak kürek adamlar var.
        melodibeste
        Türkiye maalesef ataerkil bir toplum yani ülkemizde erkek üstünlüğü söz konusu. Ataerkil toplumlarda kadınlarla ilgili olan her şey tabudur. Kadınların cinsellikten,reglden vs. konuşması bile düşünülemez. Ataerkil toplumlar her şeyin erkekler için olduğunu düşünür. Dünyadaki en doğal şeylerden biri olan regl ayıplanıp siyah poşete koyulurken erkeklerin sınıf ortamında,sokakta yada herhangi bir yerde 31 hakkında konuşmasında ve onlara şatafatlı bir sünnet düğünü yapılmasında herhangi bir sorun görülmez. Bu saçmalığı yıkmak bizim elimizde. Bunun normal olduğunu herkes öğrenmeli öğrenecek.
         dunyabarisi
         Versen pedleri maske diye takacak zihniyet gelmiş burada kadınlarımızı ayıplıyor. Bi defolsunlar. Özgürleştikçe güzelleşen tüm kadınlar iyi ki varlar
          vogelfrei
          bu tarz mağara insanları artık geri göçsün mağaralarına lütfen
           soyledim-gitti
           Sanırım bazı insanlar için "iç çamaşırı" statüsünde oluyor pedler. Elinde külodunu sallaya sallaya gezemeyeceğin gibi pedi de sallayarak dolaşma demek istiyorlar. Oysa ki henüz yeni alınmış paketinin içinde bir iç çamaşırını elinde dolaştırmak da çok garip değil aslında fakat üzerindeki yarı çıplak kadın resimleri sebebiyle pek tercih edilmiyor olabilir. Ama pedler öyle değil. Normal renkli paket. Tabi unutmayın ki hamile kadın görünce aklına "sevişmek" gelen bir toplumda yaşadığımız için ped görünce neler neler düşünen bir sürü insan vardır illaki.
            mrlawyerkk
            Eşime ped alırken yeren bakışlara ben de maruz kalıyorum. Siyah poşet teklif eden olmadı henüz ama bu algının gerçekten değişmesi gerektiğine katılıyorum.
             trn
             Bunun bir tercih/zevk meselesi olmadığını ve gerçekten sağlıkla ilgili bir durum olduğunu anladığımız zaman toplum olarak bütün bu kirli düşüncelerden ve olaylardan sıyrılacağız sanırım.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.