Özel Mesajları İfşa Etmek Sizce Suç mudur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   patilik
   gayet de suçtur bana kalırsa. etik anlamda low bi hareket olsa da tamamen ifşa eden kişilerin popüler olmak istemesiyle ilgili bir durum ayrıca
    cenkeder
    ibnelik, orospuluktur. net!
     ribella
     Özellikle karşı tarafı kendine çeken şeyler yazıp ifşa yapmak tam orospuluktur
      burciko
      Yani ifşa etmek pekte güzel bişiy değil ama bence erkeklerde herkesin görmesini istemeyeceği şeyleri tanımadığı kadınlara yazmaması lazım.
       gorkem-eylem
       Mesajın içeriğine göre değişir, mesaj suç unsuru içeriyorsa etikdir, sıradan bir mesajsa etik değildir.
        ilayda-erden
        Kesinlikle suçtur. Komik olan tarafı, cinsiyetçilik olarak algılanmasın son zamanlarda karşılaştığımız olaylara istinaden söylüyorum, kadın tarafı oldukça istekli, arzulu cevaplar verip rızası olduğunu apaçık beyan ederken, erkek tarafından yediği bir tersleme veya engel üstüne mesajları ifşalıyor. Rahatsız olduğun bir durum varsa engellersin, baktın rahatsız etmeye devam ediyor, şikayet edersin. Hem karşılık verip ego tatmini yapıyorsun hem de işine gelmeyen bir olay olunca özel mesajlarını sosyal medyaya atıyorsun. Yok öyle iş. Özür dileyerek söylüyorum ama yazılan kadınlar da kadın olsa bari. Hepsi klasik şımarık instagram 'güzelleri'.
         littlemermaid
         Suçtur, insanlar böyle konuşmaları istemiyorlarsa engeli basıp devam edebilirler, yok bundan ego tatmini yapıp ellerinde bir koz olarak tutuyorlarsa da amaçları bellidir, mağduru oynayamazlar birilerini ortaya atamazlar herkes durumun farkında, kimseye istemediği bişeyi yapamazsınız biri zorla rahatsız ediyorsa o zaman bunun adı değişir o durum başka, ama bu meselede sınırın aşılmasına rıza gösterildiği, hatta imkan tanındığı karşılıklı keyif alındığı ortada, insanlar kendilerini erişilebilir bir yere koyuyorlar sonra birileri o alana girince de şu bana yürüdü kocan seni aldatıyor vs. peki neden bu herkese yapılamıyor? Güzellikle falan da hiç alakası yok, çok çok daha güzel kızlar hiç bu potaya girmeden devam ediyor. Eğer sen adamın sevgilisinin iyiliğini düşünüyorsan da en fazla o kişiye özel mesaj atar uyarırsın, bak böyle bi adam dikkat et dersin biter kendi rızanla cilveleştiğin, nude attığın, ikinizin mahremi olan bir durumda adamı ortaya dökmenin primden başka ne yararı var. Yeni nesil reklamcılık, peki oyna devam.
          blackcat_
          ben anlamiyorum neden dava acmiyor bu insanlar? Sonucta haklari ihlal ediliyor ve kopek gibi zenginler. Bu baslik Beren Guney uzerine mi acildi bilmiyorum ama genel olarak bu kadin, evli/iliskide olan erkekler ona yazarsa ifsaliyor bir yandan da iyi yapiyor demiyor degilim :D
           nonpasaran
           Yasal olarak suçtur. Arkadaş grubu arasında ise yavvv..aklıktır. Yapanın kellesi en kısa zamanda alınır.
            hesapsilindi00
            İnternet veya sosyal medya üzerinden özel hayatın gizliliğini ihlal suçunun cezası, yani başkasına ait ses veya görüntüleri ifşa etme suretiyle suç işlenmesinin cezası 2 yıldan 5 yıla kadar hapistir (TCK m.134/2)
             kebuay
             Kim olursa olsun hiç bir mesaj ortaya serilmemelidir. Özel şeylerdir bunlar.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.