Nescafe 3ü1 Arada + Zeytinli Poğaça + Sigara
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   garavel_usta
   En sevdiğim sabah ritüelim. Oscar wilde'in bir sözü var "ritüellerine sıkı sıkıya bağlı olan insan kaliteli insandır aga" diye. Raskolnikov son kapiklerini nasıl biraya veriyorsa, Holden caulfield nasıl kaliteli bir yemeğe tüm parasını harcıyorsa, Martin eden tereddüt etmeden aç karnını umursamayıp ceketini rehine vererek borç harç olsa da daktilo alıyorsa... Ben de bu sebeple asla es geçmem. Sabah lüks arabamdan inince fabrikanın kantininden 2 adet zeytinli poğaçamı alır, evden getirdiğim 3ü1 aradayı kağıt bardağa boca eder, kantinci feridun'dan sıcak su rica ederim. Plastik kaşık kaynar suda yamuluncaya kadar karıştırırım kahvemi. Mis gibi kokar, karıştırırken köpürür. Biraz o karışma anını, kabarcıkların patlayışını ve tekrar ortaya çıkışını izlerim kendi hayatımla izdüşümünü düşünerek. Poğaçamın zeytinli olmayan kısmından bir ısırık alır, daha dumanı tüten kahvemden bir yudum alarak yerim. 2. poğaçanın sonuna doğru da sigaramı yakar, kalan kahvemle beraber sigaramı içerim. Ritüeller önemlidir, size gerçekten hayatta olduğunuzu hissettirir. Ritüelleri olmayan ve bu üçlemeyi sevmeyen insanlarla işim olmaz, sizin de olmasın.
    imcherry_
    poğaçanın zeytinli olduğuna emin misin? boş olabilir belki
     myheartofstereo
     Tür kahvesi + Güzel bir şarkı + Hayallere dalıp uçmak... şarkının konseptine göre hayaller şekilleniyor ama. mesela bir şarkıda ağlarken bir sonrakinde kahkaha atabiliyorsun öyle bir şey.
      yk_45
      kahvaltı tabağı+çay+türk kahvesi ritüeli her sabah
       tsukyomi
       Şafak savaşı + bir dilim peynir/salam ekmek + "kolay gelsın devuşka" öpücüğü. Bunların olmadığı sabah işim rast gitmiyor, hep bir eksiklik, hep bir yarım yaşıyorum aw hissi. Totem gibi totem ama 😏
        mrsnl33
        Tost+meyve suyu.Bu da benim sabah ritüelim.Ama seninki de güzelmiş.
         me_out_bye
         Madensuyu + limon içine.
          kisi
          Poğaçalar iyice kalitesizleşti. Eskiden de kalitelisi nadirdi ancak şu an bulmak iyice zor. Ne tadı var, ne dolgusu var, ne sıcak... Buz gibi içi boş sert kuru hamuru satıyorlar kemirelim diye. Edit: Üniversiteye sabah erken gidip poğaça+çay+Biskrem yiyip karikatür dergisi okumak keyifli oluyordu.
           alevalevay
           başlığı okuyunca midem yandı
            kshmr
            Sağlıksız, mide yakıcı bir güne başlamak için çok ideal. Onun yerine, yulaf - filtre kahve 2'li güzel bir başlangıç olacaktır.
             gizemino
             Yapamam garavel yapamam sevemem
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.