Muhafazakar Kesimin LGBT Bireyleri Sevmeme Sebepleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   superkahraman
   Bunun aslında birçok sebebi var fakat temeline inmemiz gerektiğinde tarım toplumuna kadar dayanıyor bence. Takdir edersiniz ki o tarım toplumundaki eşcinsel bireyler çocuk yapamaz, yani sisteme işgücü üretmez. üretmediği gibi bir de kaynak tüketirler çünkü hayatta kalmak için yemek yiyecekler yani tarımsal mahsulü tüketecekler ama az ama çok. İşte bu sistemi tüketecekleri için nefret buradan başlar. Özellikle tarım toplumunun alışkanlıkları muhafazakar kesimde daha yüksektir. Yani ben dinden bağımsız bu lgbt nefretinin bir iktisadi nedene dayandığını düşünüyorum sayın dio'cular. Siz ne düşünüyorsunuz? Siz neler düşünüyorsunuz?
    irmak676
    LGBT'yi desteklemeyenleri desteklemiyorum ben de.
     gregory_
     Muhafazakar kesim ne seviyor bilmiyorum zaten. Eşcinsellik de tarih boyunca var, anlamiyorum muhafazakarliktan.
      tsukyomi
      Herkes bol keseden bir şeyler sallıyor ama kimse 'ulan madem ''bozuk'' bir halka olacaklar, neden böyle yaratıldılar/doğdular' diye sormuyor, zira böyle doğulur, sonradan kazanılan, özenerek oluşan bir şey değil bu, ya öylesindir ya değilsindir. Bir biseksüel olarak benim soracağım tek şey bu. Eşcinsellik, biseksüellik, transseksüellik sadece insanlarda yok bu arada. Ama okumazlar azizim, yıllarca körü körüne savundukları kitabı bile okumamışlar, başka şeyleri mi okuyacaklar? Okusa da anlayacaklar mı? Takmışlar bir at gözlüğü, binicileri nereye savurursa oraya. Kimse sevilmeyi beklemiyor, gölge etmesinler yeter.
       _gizem_
       bence insanların kişisel kararı saygı duymak gerekir
        xxx00
        Muhafazakar vatandaşlarımız tamamen anlatmayı başaramasalar da (ki çoğu kez Lut kavmini örnek verirler, çok haksız olmamalarına karşın üsluptan kaybederler) bazı anlaşılabilir sebepleri vardır bu sevmeyişin. Bedenin yaratılış biçimine aykırı giden, iyi-kötü tüm tiplemeleri kabul eden, toplumsal asimileye, dejenereye ya da kimliksizliğe sebebiyet verebileceğinden ötürü ayrıca ilişki tiplerinin çoğalması sonucu şimdi heterolarda olan duygusal/ilişki/cinsel problemlerin sayısal olarak bilmem kaç katına çıkacak olması, ayrıca ekolojik olarak görevini yerine getirmeme ve başlıca buna benzer sebepler sayılabilir.
         rarero
         Sapkın bireyler olarak gördükleri için ve dinlerde bunun insanlık dışı bir şey olarak algılanmasından kaynaklı. Diyoruz din afyondur.
          kania_
          sonuçta herkez insan.Herkez birbirine saygı duysa birbirini eleştirmeden ilk kendine baksa asla önyargı olmaz empati duygusu gelişir.
           mrsnl33
           Farklı olanı sevmiyoruz maalesef.Herkesin bizim gibi olmasını,düşünmesini istiyoruz.
            moon_night
            Oha harika benzetme
             i_love_dark
             Hani bazı telefonlar 4,5G desteklemiyor ya Türkiye de LGBT desteklemiyor LGBT bireyi değilim ama yakınımda böyle çok kişi var normal bir birey nasıl aşık oluyorsa bir LGBT bireyi de aşık olur.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.