Muhafazakar Kesimin LGBT Bireyleri Sevmeme Sebepleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   superkahraman
   Bunun aslında birçok sebebi var fakat temeline inmemiz gerektiğinde tarım toplumuna kadar dayanıyor bence. Takdir edersiniz ki o tarım toplumundaki eşcinsel bireyler çocuk yapamaz, yani sisteme işgücü üretmez. üretmediği gibi bir de kaynak tüketirler çünkü hayatta kalmak için yemek yiyecekler yani tarımsal mahsulü tüketecekler ama az ama çok. İşte bu sistemi tüketecekleri için nefret buradan başlar. Özellikle tarım toplumunun alışkanlıkları muhafazakar kesimde daha yüksektir. Yani ben dinden bağımsız bu lgbt nefretinin bir iktisadi nedene dayandığını düşünüyorum sayın dio'cular. Siz ne düşünüyorsunuz? Siz neler düşünüyorsunuz?
    irmak676
    LGBT'yi desteklemeyenleri desteklemiyorum ben de.
     tsukyomi
     Herkes bol keseden bir şeyler sallıyor ama kimse 'ulan madem ''bozuk'' bir halka olacaklar, neden böyle yaratıldılar/doğdular' diye sormuyor, zira böyle doğulur, sonradan kazanılan, özenerek oluşan bir şey değil bu, ya öylesindir ya değilsindir. Bir biseksüel olarak benim soracağım tek şey bu. Eşcinsellik, biseksüellik, transseksüellik sadece insanlarda yok bu arada. Ama okumazlar azizim, yıllarca körü körüne savundukları kitabı bile okumamışlar, başka şeyleri mi okuyacaklar? Okusa da anlayacaklar mı? Takmışlar bir at gözlüğü, binicileri nereye savurursa oraya. Kimse sevilmeyi beklemiyor, gölge etmesinler yeter.
      gregory_
      Muhafazakar kesim ne seviyor bilmiyorum zaten. Eşcinsellik de tarih boyunca var, anlamiyorum muhafazakarliktan.
       xxx00
       Muhafazakar vatandaşlarımız tamamen anlatmayı başaramasalar da (ki çoğu kez Lut kavmini örnek verirler, çok haksız olmamalarına karşın üsluptan kaybederler) bazı anlaşılabilir sebepleri vardır bu sevmeyişin. Bedenin yaratılış biçimine aykırı giden, iyi-kötü tüm tiplemeleri kabul eden, toplumsal asimileye, dejenereye ya da kimliksizliğe sebebiyet verebileceğinden ötürü ayrıca ilişki tiplerinin çoğalması sonucu şimdi heterolarda olan duygusal/ilişki/cinsel problemlerin sayısal olarak bilmem kaç katına çıkacak olması, ayrıca ekolojik olarak görevini yerine getirmeme ve başlıca buna benzer sebepler sayılabilir.
        _gizem_
        bence insanların kişisel kararı saygı duymak gerekir
         badideasensei
         Sıradan bir durum olduğunu, saygı ile insanları yargılamadan ya da dışlamadan gayet de kabul edilebileceğini düşünmek dahi istemiyor bazı insanlar. Aslında asıl sebep , ülkecek insanları kalıbın içine sokmuş olmamız. Bence bu ülkedeki insanlar çevresindeki kişilerin cinsel yönelimi ile ilgilenmek ya da dışlamaktansa önce daha önemli bir sorun olan pedofililere, çocuk evliliklerine, kadın cinayetlerine baksın 😐
          i_love_dark
          Hani bazı telefonlar 4,5G desteklemiyor ya Türkiye de LGBT desteklemiyor LGBT bireyi değilim ama yakınımda böyle çok kişi var normal bir birey nasıl aşık oluyorsa bir LGBT bireyi de aşık olur.
           patavatszmelek
           İçlerinde eşcinsel kişiler var ama günah olduğunu düşünerek bu duyguları baskılıyorlar. Kendi baskıladığı için özgürce yaşayanlardan nefret ediyorlar.
            sadisfekshin
            Muhafazakar değilim. Ne seksüel olursa olsun bununla da ilgilenmiyorum. Ama erkekliğini abartarak göze sokan erkekten, kadınlığını abartarak göze sokan kadından, bilmem ne seksüelliğini göze sokan bilmem neden de hoşlanmıyorum arkadaş. Lezbiyensin, gaysin, neysen nesin her ortamda göze sokmaya gerek yok. Bunun övünülecek tarafı da yok. Ben nasıl her ortamda erekte gezmiyorsam, bununla övünme ihtiyacı hissetmiyorsam sen de iki rekat az kırıt ki saygı duyacaksak duyabilelim Kerimcan Su. Evet ilk dildoyu aranızdaki en günahsız lgbt atsın.
             kania_
             sonuçta herkez insan.Herkez birbirine saygı duysa birbirini eleştirmeden ilk kendine baksa asla önyargı olmaz empati duygusu gelişir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.