Köyden İndim Şehre Dedirten Anılarınız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arasserin
   Türkiye'nin çok da gözde olmayan bir semtinde ilkokulumu okurken müzik öğretmeniz performans ödevi tiyatro, sinema, opera modunda bir etkinliğe katılmamızı istemişti. Yaşadığımız çevrenin getirdiği, aile yapılarımız, arkadaş ortamımızdan ötürü bu ödev bir işkence gibi geliyordu. Sadece zorunda olduğum için gidecektim. Etrafımdaki birçok arkadaşım biletlerini almasına rağmen gösteriye gitmeyip internetten bulduğu araştırmalarla sunumlarını tamamlamışlardı. Sunum tarihi yaklaştığı için en yakın zamandaki olan gösteriye bilet aldım. Küçük bir çocuk olduğum için annemi de peşimden sürüklemiştim. Oyunun ismini hatırlamıyorum şu anda. İlk sahneye girdiğimde mimari yapısından çok etkilendim. Etrafımdaki insanların giyimi, tavırları sanki bir başka dünyadaymışım izlenimi veriyordu. O gün o oyundan o kadar etkilendim ki kulise oyuncuları görmek için girmeye çalıştım. Almadıkları için baya ağlamıştım. Şimdi bu olaydan tam sekiz sene sonra yetenek sınavını başarıyla vermiş bir opera öğrencisi duruyor karşınızda.
    mehmet_08
    Polonya ya gitmiştim. Yağmurlu bir gündü havalimanından indim otobüs bekliyordum. 3 şeritli bir yolun sağ tarafındaydı bizim durak. Yoldan geçen arabalar da tek sıra halinde sol şeritten ilerliyordu ve trafik akıcı değildi. Ben de ev arkadaşıma dönüp bunlar neden bütün şeridi kullanmıyor trafik sıkıştı dedim. O da bizi ıslatmamak için orayı kullanıyorlar dedi. Utandım ve kendimin cahil bir yobaz olduğunu orada anladım. Avrupa ya bak amk
     ladydisko
     Adada geçirdim hayatımın bir kısmını zaten ne zaman şehre gitsek böyle oluyordum
      meyvesebze
      Degirmen tuzluklar yeni yeni cikio...Bu meshur et restaurantlarida Nusretten sonra patladi tabi...Arkadasimla gittik et yicez keyifle..Az orta cok pismis etmi gormusuz..Anne nasi pisiriosa onu yioruz 😁 Olesine cevap verip siparis ettik..Et geldi gram tuz yok...Degirmeni aldim elime ,mantigi belli ,tamam, ama bu bi tuhaf Sonu basi yok...Donmuoda.Arkadasta denedi bi terslik var..Neyse rezil olmayalim bari birak birakkk 😁 Tatsiz tuzsuz yedik arkadasla..Koydende inmedim ama, hafif bi travma yasadim..ogun bugundur degirmen tuzluklardan uzak duruorum (bende yazayim suraya baslikci arkadas gibi.O tuzlugu ogun ceviremedim ama 8 sene sonra karsinizda bir degirmen tuzluk misali ben duruor)
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.