Kötü Yaşamak Korkusuyla Hiç Yaşamamak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ahmetsakar
   Soğuk kahve içecektim sonra dedim bence hepsi bir şu an. Kahve yaptım bok gibi oldu içmedim, döktüm. Dökerken lavabo giderinin oval deliğine değdirmemeye çalıştım başaramadım. Sigara yaktım. Bugün ikinci paketi açtım diye tadım kaçtı, tat alamadım. Kendiyle sorunu olan kişinin kendisini değiştirmeye çalışmasını hep acılı buldum. Değişince de eğreti olduğuna kendimi inandırdım. Bu sen değilsin dedim. Zaten kendinden kaçan insanı kaçmakla suçladım. İnsan değişir mi? Değişirken ya kimse olursa? Hiçkimse. Tıpkı benim gibi. Nereden rüzgar eserse oraya dönünce yönünü kaybetmez mi? Bir tepki, bir arzu, bir başkaldırı, bir kimlik, ufacık bir his zerresi... Ne zaman sinirlendim başkalarına? Ne zaman çok istedim, ne zaman yeteri kadar açıklama ihtiyacı hissettim kendimi? Geçip gidiyor bak her gün naaşımı caddeye çıkartıyorum. Sevimli hayalet oldum görünmüyorum. Bir şeye alınmıyorum. Bir şeyi saklamıyor, bir şeyi değerli bulmuyorum. Kendi kendime ben bunu yapmayı nasıl başardım sessizce... "Yatağımın karşısında bir pencere var. Odanın duvarları bomboş. Nasıl yaşadım on yıl bu evde? Bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? Ben ne yaptım? Kimse de uyarmadı beni. İşte sonunda anlamsız biri oldum. İşte sonum geldi. Kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım."
    me_out_bye
    Mağa be :/
     tsukyomi
     Ah be tutunamayanım.. Nerede tükettik biz bu ömrü Ahmet? Kimlere tükettirdik ya da? Neyin peşinde geçti yıllarınız deseler cevap verebilir miyiz? Biliyor muyuz ki cevabı? Mutluluk? Aşk? Huzur? Heyecan? İz bırakmak? Hakikat? Olmayan şeyler uğruna 25'te öldürüldük, meçhul bir yaşta gömecekler bedenimizi. Rahmetli çok hayalperestti diyecekler arkamızdan o ruhsuzlar sonra, saçma sapan şeyler ararken gitti diyecekler. Öyle tabi ya, bir aptal gibi gitti, kendine yaraşır şekilde..
      hayalperestbirii
      çok damar be arkadaslar yaşımız daha genç hayırdır size ya içim karardı
       sairsel
       Öyle yaptık maalesef! Herşey tam olsun istedik, Yarım yamalak olmaktansa tam yaşayalım dedik. Herşeyden birazcık tatmin etmedi bizi Peki biz kanaatsiz miydik?
        lovewkoko
        sabah sabah kendimizi üzmeye gerek yok
         agac-ceviz
         2 kez okudum ikisindede kendimi buldum bir kere insan hiç birseye alıştımi o hiçlikte dönüp duruyor ne kalkmak ben burdayım kendine gel diyebiliyor
          cinayetvaraga
          Gün bitti. yarın yeni bir gün. ama her günü aynı yaşayıp geçen günlerden duyacağımız pişmanlığı hesaba katmıyorsak o zaman hiçbir pişmanlık kar etmeyecek. cebimiz delik meteliksiz yürüyecez bu yolda. bırakalım kötü olacaksa kötü olsun ne çıkar?denemedik demeyiz.
           silmarillion
           Saçma bir eylem, bir şeyin kötü olup olmayacağını ya da nasıl sonuçlanacağını yaşamadan bilemezsin, kötüyü yaşamadan da iyiyi yaşamayı öğrenemezsin. Hayat iyi ve kötü deneyimlerin toplamıdır.
            minmina
            hayata bir kere geliyorum onda da kötü ve acı şeyler yaşamak istemiyorum açıkçası. ama yine de kötü şeyler görsem de hemen pes etmemek gerekir yoksa azıcık kalan iyi yaşamı da heba etmiş olurum
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.