Koronavirüse Yakalananlara Cezai Yaptırım Uygulansın Görüşü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Sağlık çalışanı bir arkadaşım ortaya attığı görüş. Son birkaç ay içerisinde koronavirüsle mücadelede her ne kadar olumlu bir ivme yakalamış olsakta aşı hayatımıza girmiş olsada insanların ihmalkarlığından hareketle böyle bir çözüm önerisi getirmiş. Evet yasaklar var ama doktor randevuları, özel izinler gibi durumlarla insanlar yine bir yerden bir yere hareket ediyor, sosyal hayatlarına devam ediyor. Her halükarda uzun bir süre zarfında toplumun tamamı aşılanamayacak. Dolayısıyla henüz aşı olmamış insanlar (aşı olanlar da tekrar hastalanabiliyor) için risk devam edecek. Aşı olanların da rehavete kapılıp kurallara riayet etmeme durumu da var ne yazık ki. Tüm bunların sonucunda radikal bir çözüm önerisi olarak koranavirüse yakalanlara para cezası başta olmak üzere cezai yaptırımlar uygulanması gerektiğini düşünüyor ve hatta böyle bir uygulamanın günün birinde bir ülke ya da ülkeler tarafından hayata geçirileceğine inanıyor. Ben dünyanın baş etmekte güçlük çektiği bir pandeminin faturasının insanlara kesilmesi taraftarı değilim ama kurallara uymayan deyim yerindeyse bile bile lades diyen insanların cezalandırılıyor olmasında bir sorun görmüyorum ki bu da bugün bir şekilde yapılıyor.
    kania_
    Gelin vurun bizi
     caresizcare
     Yok devenin nalı
      thetalentedmrripley
      Zengin bir akraba vardır, size yardım ediyordur, sıkıntılarınızı çözüyordur ve siz de ona çok saygı duyuyorsunuzdur. Bu vesile ile de sizin tüm hayatınıza karışma hakkı olduğunu düşünür, bir karar almadan önce ona danışılmasını, fikrinin alınmasını bekler, kendisini akil insan ya da üstün insan olarak görür. Senin arkadaşının durumu da buna benziyor. Sağlık çalışanlarına müteşekkiriz ama yaptıkları fedakarlıklar ve onlara duyduğumuz saygı onları üstün insan, bilinçli birey ya da karar mercii haline getirmiyor. Sağlık konusunda bilgi ve söz sahibi olmanız sizi aynı zamanda toplum bilimci, yönetici ya da hukukçu yapmıyor.
       gregory_
       Iyi bari tedavi etmesinler baska cezaya gerek kalmaz.
        kasarhande07
        Şimdiye kadar çok aptalca şey duydum da bu en aptalcası olabilir. Top 10 kesinlikle
         tsukyomi
         Bunu bir sağlık çalışanı düşündüyse ülke hapı yutmuş demektir. Okumuşunun bile fikirleri garip.
          me_out_bye
          Avrupa eğer testin pozitif çikarsa karantinada kalır evinde geçirirsen hastalığını ? Kurallara uyarsan yani. 5bin tl ödül verme niyetinde. En son bu görüşülmüş. Bunlarda AÇ İNSANLARA HALA CEZA MEZA DİYOR. COĞRAFYA LANETTİR.
           kayberkay
           yakında nefes alan insanların ona para ödemesi gerekicek sanırım (umarım ilerde böyle bişey olup da etrafta bunu gezdirmezlerrr)
            mrs_furby
            Güzel kafa, güle güle kullan.
             peripedia
             Bugün İngiltere tüm yardımlara ek olarak covide yakalananlara 500 sterlin ödeme yapma teklifini konuşuyor biz ne konuşuyoruz. Birbirlerine bu kadar düşman olan başka bir toplum daha yok sanırım.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.