Koronavirüs Olayı İnanılmaz Abartılıyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   absurdman
   Ya tamam tedbirli olmak güzel de tüm dünya olarak çok abarttık bu olayı. Dünya bundan önce ne salgınlar gördü hiç bu kadar telaş yapılmadı. Bu virüsün abisi SARS'ın öldürücülüğü %15-20 arasıydı, o zaman neredeydi bu tedbirler? Şimdi yayılan koronavirüsün öldürücülüğü %3, onun da yaşlılar %90'ını karşılıyor. Yaşlı değilseniz normal mevsimlik gribin sizi öldürme oranı daha fazla. Dünyaca EBOLA diye bi bela atlattık kimsenin kılı kıpırdamadı. O virüsün öldürme oranı %90'dı lan! Virüsün tek çekinilmesi gereken yanı yaşlılara bulaştırmamak. Millet ölücez mahvolucaz diye marketlere saldırıyor yav sakin anasını satayım. Avrupa'da da maçlar seyircisiz oynatılıyor, şehirler karantinaya alınıyor bu kadar olaya gerek yok yahu. Kişisel hijyeninizi yapın ve normal hayatınıza devam edin. Wuhan'da bile hayat normale dönmeye başlıyor siz hayırdır ya.
    ilkerkurtel
    insanların çok rahat olması beni öldürüyor
     absurdman
     Sadece yaşlılar telaş yapmalı taş gibi çıkarız bu virüsten. Belki çoktan hepiniz bu virüsü bünyenize aldınız ve yendiniz haberiniz yok.
      hayri-cemil-gulle
      Cahillerin ve ölen insanların argümanı bu. Abartıldığını düşünenler doğal seleksiyonla inceden yok olmalı zaten ki oluyolar
       30cmcetvel
       COVID-19 diyeceksin yakışıklı. Sen kimsin bu konuda bir sonuca varıyorsun. Offf yeter başım şişti.
        odenlihazal
        Biraz abartılması lazım, az biraz hayat durmalı ki dünya çabucak atlatsın. Bu sürede mesleği zora girecek insanları düşünüp kahrolmadan da edemiyorum 😔
         lusnika
         İnsanların tedirgin olması bana normal geliyor. Evden bir süre çıkmamamayı tercih eden insan neden gidip alışveriş yapmasın ki? Evden çıkmak zorunda olmasam ben de gidip alışverişimi yapar kendimi eve kapatırdım bir süre.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.