Köpeksiz Sokak İsteyenlerin Bencil İnsanlar Olmaları
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yagmurals
   Böyle bir akım var, sokaklarda köpek istemiyoruz diyorlar. Bir tanesi de benim sitemde yaşıyor. Havalar zaten inanılmaz soğuk ve burada yerlerde hala karlar var. Bu dostlarımıza bir parça ekmek vermeyi bile çok gören insanlara laf anlatmak imkansız. Sokaklarda köpek istemiyormuş, ben senin yüzünü görmeyi çok istiyorum zaten.
    palmiye
    Köpeksiz sokak değil ama insan kendini bi güvende hissetmek istiyor. Sabahın köründe işe gidiyorum ve ciddi anlamda korkuyorum. Özellikle bu aylarda daha saldırgan oluyorlar.
     tachycardia
     Küçüklüğünden itibaren sokakta olan o hayvanlar şuursuz bazı insanlar tarafından taş atılmasına, tekme vurulmasına maruz kalıyorlar çoğu bu yüzden sürekli savunma halindeler ve hırçınlar. Diğer yönden ise köpeklerin sayılarının ve davranışlarının da aşılama vs ile kontrol altında tutulması gerektiği de bir gerçek çünkü verdikleri zarar da büyük boyutlarda olabiliyor maalesef. Tamamen köpeksiz sokak fikri zaten mantıklı değil ama bu insanlara tamamen bencil de diyemem çünkü bu sefer de güvenlik söz konusu, insanlar panik yapıyor o panikle beraber de bir sürü olumsuz sonuç olabiliyor atıyorum köpekten kaçarken yola atlıyor biri araba çarpıyor gibi gibi.
      me_out_bye
      Bu cumartesi pazar yasak var araçlar çalışmayacak ve yine sürü olup dolaşacaklar ve sahiplendikleri yerden geçen tek tük insanlara saldıracaklar.
       me_out_bye
       https://youtu.be/dxeWqG_hJ2w
       https://youtu.be/dxeWqG_hJ2w
       Yaşasın sokak köpekleri dostlarımız! Çocuklar ölsün.
        me_out_bye
        https://youtu.be/aFmoFpADUPs
        https://youtu.be/aFmoFpADUPs
        Hayvan sevin peki. İnsanın bir önemi yok.
         me_out_bye
         https://youtu.be/Wy3tIbE-8Fg
         https://youtu.be/Wy3tIbE-8Fg
         1.Kadın suçlu. Yolunda gidiyordu sen nasil yolunda gidersin?? Vicdansız! Hayvanlar aç ac yanında her zaman köpek maması ile gezmeliydi aç dostlarimı doyurmalıydı. 2.Çocuk suçlu. Spor yapıyordu. Sen nasıl spor yaparsın köpek varken ? Tabii ki gaza gelip dostumuz sana saldırabilir. 3. Adam caddede bekliyordu suçlu. Sen nasıl caddede beklersi dostlarimiz aç aç! Vicdansız şerefsiz adam bir lokma bir şey versen hayvana böyle olmazdı. Vesaire vesaire hepsine yazamam şimdi. Ama bu kafa beni hasta ediyor. Aşırı aptalca. Tam kusmalık.
          roar
          İnsanların fobisi olamaz mı arkadaşlar? Köpeklerden korkan çok fazla insan ve sokakta başıboş dolaşan çok fazla sayıda köpek var. Evet ben de seviyorum hatta besliyorum ama bu korktuğum gerçeğini değiştirmiyor. Hem sokaklar hayvanların yaşaması için gerekli koşullara sahip alanlar değil.
           gregory_
           Hepsinde aynı laf "çocukken beni köpek kovaladı" zarar vermezsen hayvanlar kimseyi kovalamaz, pek pek oyun sanmıştır hayvancık. Bencillik her konuda zirvedir o tip insanlarda.
            me_out_bye
            Yeni haber.
            https://youtu.be/-9YuAEgJ-Xo
            https://youtu.be/-9YuAEgJ-Xo
             kania_
             Köpekler insanlardan daha sadık ve daha iyi kalpliler bu sözüm bütün hayvanlar için. Hayvanlar içi bile adalet var ama şu insanlar bir hayvan kadar olamadılar
              mrlawyerkk
              Bu ses ilk Ankara Batıkent'ten yükseldi sonrasında da sokak hayvanlarının toplu olarak zehirlendiği haberini aldık. Evet çeteler halinde dolaşan ve aç oldukları için insanlara saldıran köpekler var. Ama bu köpeksiz sokaklar istemekle çözülmeyecek o hayvanları besliyor olsak soğuktan koruyabiliyor olsak bunların hiçbiri olmayacak aslında. Ama nefret saçmak öfke kusmak daha kolaylarına geliyor.
               me_out_bye
               https://youtu.be/WkdJap2Rbog
               https://youtu.be/WkdJap2Rbog
                hanmergen
                "Köpeksiz sokak isteyenler bencildir!" cümlesini kuranlar hayvansever değildir, "köpeksever"dirler. Faytona koşulan atlar, işkenceye uğrayan eşekler, sokaklardaki kediler tarafından soyu kurutulan kuşlar, endemik hayvan türleri falan bu heriflerin zerre kadar umurunda değildir.
                 cacarumba
                 Sokak köpeğini istememek bence sokakta yaşıyanların sersefil oluşundan dolayı mantıklı gibi.
                  makeup_alp
                  İlkokul zamanlarımda sokağın başındaki bir evde bir köpek vardı. Elimde de poğaça falan vardı, dedim biraz koparayım da vereyim karnı açtır diye, verdim, önüne attım, sonra yemeye başladı. Bende eve doğru gideyim dedim artık, bir kaç adım attıktan sonra arkama bir bakayım dedim köpek arkamdan benim üzerime doğru geliyor. Bir an korktum ne yapacak acaba diye hemen topukladım koşmaya başladım, kaçıyorum. Belli olmaz ne yapacağı şimdi. Nefes nefese kaldım eve gelene kadar, arkamdan hala geliyor, oyun mu sanıyor ne sanıyorsa artık. :) evin kapısını açtığım gibi kapıyı kapattım hemen. Kapının önünde 5-10 dakika bekledi ve ondan sonra gitti. sokak köpeklerine benziyordu, sahipli değildi sanırım. ben her zaman kedileri sevmişimdir, köpekleri de çok seviyorum ama saldırgan köpekleri değil.
                   herseyinaktivisti
                   Çok merak ediyorum, insanın üstüne çıkabilecek bir ırk gelse durum tam olarak ne olurdu?
                    diocu01
                    Sizde ormana gitmeyin aq bu nasıl düşünce hem yaşam alanlarını ellerinden alıyoruz hem onları istemiyoruz çok gerizekalıca bir fikir
                     ozymandiase
                     İnsanların fobisi olabilir arkadaşlar bu hiç de sandığınız gibi normal bir korku da olmayabilir. Neden bencillikle yargılıyorsunuz? Kapalı alana giremeyen birini asansör kullanmayı istemediği için bencil olarak yargılamakla aynı şey bu.
                      hogwartsmektubugelmeyen
                      Burada önemli olan onlara barınak vermek. AÇ korkmuş oldukları için saldırıyorlar.
                       bisosyolog
                       Yani eğer onlara güzel ve sağlıklı bir yuva verebiliyorsak olmasın. Veremiyorsak kimse konuşmasın. Onlar çok memnun sanki kaldırım köşelerinde uyumaya.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.