Kilolu Oyuncu Olmak Başrol Olmaya Engel mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Pelin Öztekin verdiği bir röportajda "Bence kilolu insanların da dizilerde başrol oynaması gerekiyor. 100 kilo olan insanın aşkına mı inanmıyoruz ya da çektiği acı mı inandırıcı gelmiyor? Başrolün 50 kilo olup jönün çok yakışıklı olması gerekmiyor. Etrafımızda herkes acı çekiyor, aşık oluyor, evleniyor, boşanıyor. Bu görsel kısıtlamanın hoş olmadığını düşünüyorum." diye bir açıklamada bulunmuş. Kendisinin bu ön yargıyı kırmak istediğini ama sektöre yenilerek zayıfladığını söylemiş. Ben Pelin Öztekin'e hak veriyorum. Herkes her ne kadar biz bir ayrımcılık yapmıyoruz. İyi oyuncu olduktan sonra herkes başrol olabilir diyerek sadece kamuoyu oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Özellikle bu kilolu kadınlar üzerinde daha yoğun. Kilolu oyunculara başrol verilse bile bunların daha çok komedi yapımlarında olduğunu görüyoruz maalesef. Yurt dışında birkaç kadın oyuncuda gördüğümüz gibi Türkiye'de ve tüm dünyada gerçekten oyunculuğa değer verilerek vücut tipi nasıl olursa olsun herkese şans verilir.
    thetalentedmrripley
    Insanlar kendi hayatının başrolünde kimi görmek istiyorsa ekranda da başrolde onu görmek istiyor. Acı ama gerçek 🤷‍♂️
     matruskaa
     Maalesefki öyle. Yakışıklı/güzel, kaslı, mükemmel ölçülü bir bedeniniz yoksa olamazsınız. Yapmazlar daha doğrusu. Haydi gösterin bakalım son dönemde güzellik algısı üzerine kurulmamış bir dizi ve başrol.
      676irmak
      Engel ama olmaması lazımm 😒
       herrlockmarolli
       Güzellik algımız tamamen çocuklukta bize empoze edilen şeylerden temelini alır. Çocuklukta izlediğimiz çizgi filmler, filmler ve diziler bu güzellik algısını büyük ölçüde şekillendirir. Realistik olmayan bir biçimde ince belli ve kum saati vücutlu prenseslerin maceralarını izledik, şişman karakterler de bir şaka unsuru olmanın önüne geçemedi. Eğer onların da maceraları ve kişisel gelişimleri düzgün işlenseydi, bu fikir şu an çoğu insana garip gelmezdi. Ayrıca günümüzdeki yeme bozukluklarında hatrı sayılı bir azalma olurdu. Bazıları siz de iyice sağlıksızlığı savunuyorsunuz diyecek. Sanki şu ana kadarki gelen geçen güzellik algılarımız çok sağlıklıydı da, insanın fazla kiloları kaldı. Estetik ameliyatlar bağımlılık yaptı insanlarda, kilo vermek için kusanlar var, eskiden kadınlar yüzlerini daha beyaz yapmak için suratlarına arsenik sürüyordu, korse denilen şey insanların kaburgalarını kırdı. Hayır efendim, ben kilolu çocukların gerçek hayatta şaka unsuru olmamasını, kimsenin yeme bozukluğuna sahip olmamasını savunuyorum. Kimseye baskı kurarak ve toplumdan dışlayarak kilo verdiremezsiniz, o işler öyle yürümüyor.
        siradan_birisi
        Her yerde engel bunun Türkiyeyle ilgisi yok kimse şişman yağ tulumu birini izlemez. Netflix dizilerinde filmlerinde kaç tane şişman var? Wonder womanı gal gadot yerine şişman biri oynasa kaç kişi izler?
         karolunita-
         ne diyem kadın fazlasıyla haklı
          heygidigocadunya00
          Ülkemizde film ve dizilerde başrol oyuncusu olmak için yakışıklı erkek ya da alımlı güzel kadın olma şartı hep aranmıştır. Tabi kilolu birinin de bir meziyeti varsa (Komedi de Şahan GÖKBAKAR gibi.) tabiki engel değil🙂
           kisidegildisiii
           Evet. Estetik değil. Hepimizin gözü estetik arıyor
            issizmadaaam
            Engel tabii. Kim 100 kilo bir başrolü ekranlarda görmek ister ki
             damladamlo
             E tabii ki. Dizilerin çoğu yakışıklı ya da güzel başroller için izlenmiyo mu?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.