27
3.11.2020
Keşke Riskli Binalarda Oturmak Tercih Edilmeseydi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında onlarca kişinin yaşamını yitirdiği İzmir'deki deprem için "Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi" diyerek vatandaşı suçladı. Bahçeli'nin tepkilere neden olan açıklaması şöyle: "Keşke birkaç metrekare fazla pay almak uğruna riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi. Keşke, zemin etüdü yapılsaydı. Biraz daha fazla kazanmak uğruna betondan, demirden çalan insan müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi. Keşke sağlam yapılmış binaların kolonlarını kesip alan genişleten basit ve ölümcül kurnazlıklara tevessül edilmeseydi. Keşke uyarılar, hazırlanmış raporlar dikkate alınıp çöken binaların depreme dayanıklı olup olmadığı yıllar önce kontrol edilseydi. Etkili bir denetim süreci işletilebilseydi."
    cinayetvaraga
    hırsızın hiç suçu yok değil mi? Nazik götlerinizi sıcak köşklerde ve saraylarda yumuşak tutun. ama unutmayın siz de bir gün öleceksiniz!
     redblack
     Keşke sen de o koltukta oturmasan ama işte
      buse01
      Aksiyon seviyorlar napsınlar
       who_am_i
       🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘
        ceviz-agaci
        Neden millete tek bir faydası dokunmamış bu zatı morukları her şeye karışır zaten bir sevimsiz yüzünden ülkenin dibine edilmiş bir sus ya bir sus
         dr.rock
         Açlık sınırının gte kaçtığı Milletin ayazda kalmamak için sobaya yapıştığı şu günlerde riskli binada oturmayın demek ekmek bulamazlarsa pasta yesinler demek gibi bşi Bu siyasetçiler ne yapsa hakları, hatta az bile yapıyorlar. Bu zihniyete oy atıyor millet.
          damladamlo
          Aynen bunak birey, zaten bu ülkede insanlar tercihlerini yaşıyor. Asgari ücretle geçinen insanların ülkesi burası. Ne tercihinden bahsediyorsunuz ya
           desiyazi
           Zevk alıyoruz riskli binalarda oturmaktan... Böyle bi aksiyon böyle bir gerilim (!)
            rarero
            Kapitalist bir düzende yaşadığımızın farkında olmayan bir siyasetçinin sisteme başkaldırı gibi gerçekleştirdiği söylem. Yazık gerçekten. Ama Ayda'nın babası en güzel cevabı vermiş
             ozymandiase
             Keşke bizim de gerçekten başımızdakileri adamakıllı tercih etme şansımız olsaydı...
              roar
              Siyasilerin gerçekten böylesine talihsiz açıklamalar yapıyor olmaları beni hayrete düşürüyor. Sizin bu iş için çalışan temsilcileriniz yok mu yahu? Danışmanlarınız ne iş yapıyor. Söylemlerinizi denetleyen editörleriniz o yok mu? Hayır gelsinler ben ders vereceğim onlara hem de beleşe. Yeter ki böyle saçma sapan açıklamalara izin vermesinler.
               pillowtalk
               Saatlerce burada oturup sistem eleştirisi yapsam boş. Ulan bahçeli eğitimsiz bir adam olsan derim ki üniversitenin kenarından kıyısından geçmemiş okumamış etmemiş bir adam ne bekliyorsun derim. Okumuş etmiş adamsın. Beyninde bir gram dahi olsa bilgi vardır. Biraz olsun eleştiri yapmaktan, sisteme dönüp ulan biz ne yapıyoruz demekten acizsin bari sesini çıkarma sus otur da insan sansınlar.
                plazacalisani
                Herkes ayda 88 bin kazanmıyor Bahçeliciğim
                 herseyinaktivisti
                 Bugün Mucize Ayda'nın babası demiş ki ben de isterdim lüks yerlerde oturmayı ancak anca buna yetti gücüm. Yemin ediyorum daha güzel bir kapak cevap olamazdı.
                  etipufyaren
                  Heyecan arıyorlardı belki
                   serdarvdogan
                   keşke birilerinin babaları korunmanın ne olduğunu bilip uygulasalardı!.
                    asit
                    tercihen olduğunu sanmiyorum ya mecburendir.. umuyorum ki insanları buna itenlerin hayatları da enkaza dönüşür.
                     handeyakar07
                     Ben 30 yıldır vekillik genel başkanlık yapmıyorum senin gibi.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.