Kadınlar Efendi Erkek Yerine Serseri Erkek Tercih Ediyor Yanılsaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Berbat bir genelleme ve önyargı sosyal mecraları esir almış durumda. "Kadınların efendi erkekler yerine serseri erkekleri tercih etmesi" diyorlar ve herkes bu durumun böyle olduğundan o kadar emin ki. Ben böyle bir tercihin olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar. Olsa olsa lisede gerçekleşmiştir bu olay. Serseri olmasa bile popüler ve dışa dönük çocuk, içine kapalı bir çocuğa tercih edilmiştir. Şu da bir sorun efendi erkek tanımımız ne? Bir zamanlar hayatımda biri vardı ve çevremdeki herkesin onun için kullandığı sıfat 'efendi' idi. Dışarıya karşı çok nazik, kibar ve gerçekten efendi biriydi ama ilişkimizde ciddi sorunlar vardı ve bana karşı o efendi tavırdan eser yoktu. E haliyle ilişki bitti. Ben şimdi 'efendi' erkeği tercih etmemiş mi oluyorum. Kadınlar bu gibi yargılarla ilişkilerini ve evliliklerini bitirmekten çekiniyor, korkuyor. Sorunu kendinde arıyor, çevresi tarafından 'efendi' biri ile birlikte olduğuna inandırılıyor ama bu madalyonun ön yüzü. Bu tezi ortaya atanların hepsi efendi bir bey olduğunu iddia ediyor ve kadınlara yargı dağıtıyor. Gerçekten merak ediyorum bir ilişkide efendilik ne ve nasıl oluyor?
    tsukyomi
    Efendiliği aşırı kibarlık, aşırı naiflik ve sıkıcılık olarak tanımlayanların beyanıdır bu. Öyle değildir efendim. Efendi erkekler eğlenmesini de, goygoy yapmasını da, yeri geldiğinde küfretmesini de, kendini savunmasını da bilir. Serseri erkekten farkı duruşudur. Kendi ayakları üzerinde durabilen, ego yerine zarif özgüveni tercih eden, hayallerde yaşamayan, tutarlı, serseri mayın gibi dolanmayan, insana değer veren bir duruştur bu. Efendi erkekleri tercih eden insanlar bu duruşa aşıktır, saçma sapan aristokrat kibarlığına değil.
     soldierman2626
     Lise sonda komşumuzun kızına çıkma teklif etmiştim aynı yaştaydık ama ben kendi yaşımda biriyle çıkmam diyip okulun önünde bekleyen sakallı piçle kaçtı iki çocuğu olmuş kocası işsiz aldıgınıda kumara veriyormuş gerisini tahmin edersiniz işte ,genç kız arkadaslara sesleniyorum her fırsatta sizi sevdiğini söyleyen agzından salyalar akan şu köpeklerle çıkmayın hayatınız bu kadar ucuz degil o orospu çocukları 25 yaşınızda kucagınıza 2 cocuk verir ve sizi görmeden hayata devam eder ahlak ve adalet duygusu adamlıktan da önce gelir herkese saygılar sevgiler.
      burakcorleone
      Bütün efendi erkekleri ezik olarak görüp bütün serseri ve karaktersizleri güçlü gören kızlar çok var yani yanılsama değil
       muzlu-pasta
       Ben seçmiyorum rahibeliğe devamke
        mrs_furby
        Kadınlar efendi değil beyefendi erkeklerden hoşlanır.
         detokssuyu
         Çünkü kadınlarda ben bunu yola getiririm görüşü ne yazık ki var. Bir amaç olarak belirleniyor bu ilişkide. Kadının yegane hedefi o serseriyi adam etmek oluyor ama yanlış. İnsanlar değişmez, düzelmez. Sonrası hayal kırıklığı oluyor tabii.
          arbi
          Bir de yüzsüz yüzsüz serseriyle eğlenilir efendiyle evlenilir falan yazmışlar hahahah
           cemilonr
           Genelleme yapmış gibi olmayım ama kadınların genelinde hızlı yaşa genç öl mantığı hakim. Nerde alkolik uyuşturcu bağımlısı tipler var onların peşindeler işte en canlı örnek umutcan denilen şerefsize mesaj atan kadınlar. Kadınlar efendi erkek ister alakası yok şehir efsanesi kadınların ne istediğini kadınlar bile bilmiyor
            buse01
            Serseriyle takılınır, efendiye tapılır..
             amakafamiznasiguzeel
             Efendilik böyle oluyor bence.
             https://dio.onedio.com/dio/1213194?t=dio
             https://dio.onedio.com/dio/1213194?t=dio
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.