Kadın Olduğum İçin Alkol Satmayan Tekelciyle Yaşadığım Akılalmaz Diyalog
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   issizmadaaam
   Bu başlığı ben açmamış olsaydım belki ben de “ne alaka, nasıl yani???” Olabilirdim. Ama ülkenin geldiği duruma bakarsak artık bir güzel sindirdim bu durumu. Gelelim malum diyalogun yaşandığı güne; yani düne. Dün birkaç kız, arkadaşımın evinde toplancaktık. Olayın geçtiği lokasyon da ankara (insanları zan altında bırakmamak için semt adı vermeyeceğim). Neyse ben arkadaşımın evinin yakınındaki bir tekele rastgele girdim. Adam zaten beni şöyle baştan aşağı bi süzdü. İki rose şarap on tane de carlsberg istedim. Durdu yüzüme bakıp “içki satışımız yok” dedi. Tabii ben dumura uğradım, ulan cuma değil, cumartesi değil, sokağa çıkma yasağı yok. “Nasıl yani??” Dedim. “Dedim ya işte ablacım, içki satışı yok!” Dedi. “E ne demeye orada içki var o zaman” diye sordum. “Bugün satış yok, uzatma ablacım hadi işine” diye tersledi. Hayır o kadar sinirlendim ki, bir anda kanım çekildi. Elim ayağım titremeye başladı. “O ne demek ya hangi hakla alkol satmıyorsun” deyince de “mal benim malım lan satmıyorum sana ne. Ağzınızla içmiyosunuz, götü başı dağıtıyorsunuz!” Demez mi. Ulan ayı diye buna bir saldırışım vardı. Ne bulduysam, elime geçen her şeyi fırlattım, bu da benim üzerime yürüdü. Sonra çırak koşa koşa gelip bizi ayırdı, sonra mahalleden birkaç it çakal kılıklı herif gelip bana hadi yürü git yoluna gibi laflar savurdular. Arkadaşımın evine gittim tabii olanları anlattım. Kadın düşmanı ayının biriymiş; vukuatı da varmış bir ton. Ama hızımı alamadım. Gidip şikayetçi olucam şerefsizden. Ulan sen kimsin de bana içki içmeyi öğreteceksin pezevenk? Yetmedi mi bu yobazlıklarınız? Madem o içkiyi satmayacaksın ne demeye doldurdun oraya?? Çok sinirliyim çok. Bu ülkeyi getirdikleri hale de bu herifleri böyle tepemize çıkarmalarına da çok sinirliyim.
    maskoff
    alkol satmama gibi bir inisiyatifi olamaz. kendi başına vereceği bi karar değil. saat 10'u geçmeden yapıldıysa her türlü suçludur.
     _gizem_
     saçmalığa bak..!?
      damladamlo
      İşin acı tarafı da adam göz göre göre hem suç işlemiş hem de hakaret etmiş olmasına rağmen hiçbir yaptırımının olmaması. Bu ülkede kadınsan adalet senin için işlemiyor çünkü.
       arbi
       Şikayetçi ol kral şöyle bi ceza yesin de akıllansın dicem eşek anca dayakla adam olur
        tsukyomi
        Bana alkol satmayan tekele ben gül atarım. Mezarına..
         me_out_bye
         🤔. Gtün magandanın gelişmemiş medeniyetten nasibini almamış davarın tekiymiş. Salla 🤷🏻‍♂️ Her yerdeler 🙂 Katrilyorlarca var her köşe başındalar 🥴🤪
          gizemlicikolat
          Sanane lan içip içip yediğim haltlardan. Kalkıp bir de ahlak bekçiliği yapıyor. Ahlaktan bahseden adam alkol satıyor. O kadar çelişkili ruh hallerine bölünüyorki bu salaklar deli oluyorum.
           karolunita-
           cidden ona ne yani ahlak bekçisi mi olmuş? paranla satın alıyosun ister ağzınla içersin ister istediğin yerinle yani ona ne? bu kadar ahlaklıysa kimseye satmasın bıraksın işi
            hogwartsmektubugelmeyen
            Yasal olarak yapılabilecek bir şey var mı emin değilim. Ancak bir avukatla görüşürsen elbette bir kişilik haklarına saldırı vs gibi bir şeyden yürüyebilirsin. Maalesef böyle tipler çok. Ne ilk ne son olacaklar, hiç şaşırmadım.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.