İyi Kuruyemişi Nasıl Anlarsınız?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sukrankuruyemis
   Çoğu kişinin hoşuna gittiği atıştırmalıklardan bir tanesi de kuruyemişlerdir. Sizce bu kuruyemişlerin kalitesini, iyi olduğunu ve tazeliğini nasıl anlarsınız?
    handeyakar07official
    Yiyerek anlarım
     bright-wizard
     Galiba kuru yemiş dükkanın var bize bu konuda bilgiyi senin vermen gerekmez mi?
      dr.rock
      KALİTELİ KURUYEMİŞ NASIL ANLAŞILIR? Ülkemizde yeterli miktarda üretilen ve gönül rahatlığı ile tüketilebilecek kuruyemiştürü bulunmaktadır. Bu yüzden kaliteli kuruyemiş için yerli ürünleri takip etmekte fayda vardır. İthal kuruyemişler bazı durumlarda sağlıksız ve riskli olabilmektedir. Sağlıklı ve kaliteli kuruyemişin taze olması gerekir. Taze kuruyemiş tüketimine dikkat etmek istiyorsak, ithal ürünlere yönelmemek gerekiyor. Kaliteli kuruyemiş için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay ise fiyatı. Ucuz ürünler tercih etmek tüketilen kuruyemişin kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Ülkemizde üretimi yapılan kuruyemiş çeşitlerigenellikle fiyat açısından daha uygun olmaktadır. Bu yüzden ekonomik nedenlerle kuruyemişin kalitesini düşürmek istemiyorsak yüksek üretimi olan kuruyemişleri tercih etmek gerekiyor. Ucuz üretici ve ürünlere yönelmek kaliteyi düşürüyor. Kaliteli kuruyemiş tüketilmesi için satın aldıktan sonra tüketicinin de dikkat etmesi gereken bazı kurallar vardır. Aldığınız kuruyemişin kalitesinin bozulmaması için saklama şartlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Kuru ve hava almayacak kaplar içerisinde ve serin bir ortamda saklanmalı; son kullanma tarihine uygun tarihler içinde tüketimine özen gösterilmelidir. Ayrıca aldığımız kabuklu ve kabuksuz ürünler aynı kap içerisinde muhafaza edilmemelidir. Bu ürünlerin dayanıklılık süresi ve saklama koşulları da farklılık gösterebilir. Bazı kuruyemişleri bez bir torbada saklamak gerekirken bazıları cam kaplarda muhafaza edilmelidir. Ayrıca satın alırken de uygun şartlarda saklanmış olmasına dikkat edilerek satın alınmalıdır. Kısa sürede tüketilmeyecek ürünler az miktarda alınmalı; paketlerde yer alan son kullanma tarihi gibi önemli bilgilere de bakılmalıdır. Uzun süre ışık alan kuruyemişlerde genellikle bayatlar ve kalitesi düşer. Bazı durumlarda ısı ve ışık sebebi ile kuruyemiş zehirlenmeleri bile görülebilmektedir. Hem sağlığınız hem de tükettiğiniz ürünün kalitesi için ısı ve ışık almayan ürünler tercih edilmeli; aldıktan sonra saklama koşullarına dikkat edilmelidir. Son olarak unutulmamalıdır ki, sıcak kuruyemiş demek taze ve kaliteli kuruyemiş demek değildir. Bu yüzden tüketici tarafından pazar hilelerine dikkat edilmeli, güvenilir olduğunu bildiğiniz yerlerden alışveriş yapılmasına özen gösterilmelidir.
       eefenizz_
       Vallaha en son bizim fatma ablanın kızının düğününe babaannem zorla götürmüştü orda da kuruyemiş dağıttılardı cimriler insan bi yemek dağıtır neyse o zaman yediydim kuruyemişi fazla sevmiyom anlamıyorum yani iyisini kötüsünü olunca yiyom
        me_out_bye
        Marketten ambalaj içinde 37282tl ödeyip 150gram alırız. Ne çıkarsa içinden yeriz 🤷🏻‍♂️
         vsjvsjvsjv000
         Açık kuruyemiş almıyorum hiç. Marketten ambalajlı, markadan markaya fark oluyor ama o da deneme yanılma yoluyla işte. Tadarak.
          meyvesebze
          Sukran kuruyemisleri tercih edioruz Sukran kuruyemis on numara Sabah kalkarken gece yatarken tek tercihimiz Sukran kuruyemis😅
           eski_bi_tanidik
           Markası tuğba ise
            cinayetvaraga
            reklamın kötüsü olmaz. tebrikler başardın şükran.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.