İPhone mu Android mi, Neden?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  zamzung0
   egeboi
   Sanıyorum ilk insanların telefonu olsaydı onlar bile tartışırdı bunu. Çünkü öyle bir konu asla bir sonuca varılamayan iki tarafın da argümanlarını çürütmek için canı pahasına savaştığı bir tartışma bu. Peki iPhone mu Android mi? Bence iPhone ama neden? Nedeni şu ben bugüne kadar aldığım elektronik aletleri Apple ekosisteminde kurdum. Evde 10 yıllık televizyonum var Smart TV vs vs uğraşmadım gittim Apple TV aldım. Bilgisayarım macbook, saatim iWatch bütün hepsi için iPhone almam şart. Yani bundan sonrası için de şart. Neden çünkü bunların hepsi bir tek iPhone ile %100 uyumlu bir şekilde çalışıyor. Bu görüşü anlamsız bulanlar olabilir ama şöyle düşünün: Gidip bir araba alıyorsunuz sallıyorum Mercedes'ten. Sonra o arabanın jantlarını değiştirmek istiyorsunuz. Gidip Scirocco jantı takar mısınız? Takarım diyenler olabilir. Tebrikler malsınız. Ne alaka abi Mercedes arabaya VW jantı? Tasarıma uyumluluğa her şeye aykırı. bkz: alttaki görsel Ha dersiniz ki Android özellik olarak duvardan duvara vurur iPhone'u olabilir bi şey diyemem. Ben özelliğe bakmıyorum ki. Napıcam telefondan max ne yapabilcem yani profesyonel klip mi çekicem? Telefondan check-up mu yaptıcam max ne yapabilirim? Sonuç olarak iPhone'un bağımlısıyız. Peki sizin için Android mi yoksa iPhone mu? Neden?
    peripedia
    Android. Çünkü özgürsün. Düz mantık işliyor android dünyasında. Itunes'larla falan uğraşmıyorsunuz mis gibi her bilgisayara uyumlu şarj aleti problemi yok hem de ucuz. Daha ne olsun.
     irmak676
     Çalışan bi telefon.
      kuvvetmira
      iPhone da çoğu şey olmuyo o yüzden kesinlikle android
       kania_
       Iphone hiç kullanmadım ama merak da etmiyo değilim ama android
        moon_night
        Android😌😌
         csa
         iphone Apple'ın telefon modellerinin genel ismi, android ise Google'ın hemen hemen her markaya telefonları için sattığı işletim sistemi. Soru hatalı. Önce doğru soru soralım. :D Android mi, IOS mu dersek, bence android. Neden mi ? Çok basit. Android'de olmayan bir IOS özelliği bilmiyorum ama IOS'ta bulmanın imkansız olduğu şeyler var Android'de. IOS sistemi sadece kendisini kullanan tek markanın ürünleriyle iyi entegre olabilirken, Android bir sürü markanın envayi çeşit ürününde olduğundan çok daha iyi bir erişim sağlar. Bir de daha az hardware ister, işte daha kapalı olduğu için daha güvenlidir gibi doğruluğu tartışmalı olan veya yanıltıcı laflarla savunulur bu IOS. Bir kere hardware dert değil, 3 kuruşluk hardware koydukları cihazları 10 kuruşa satıyorlar, bir de bahanesi de bizim sistemimiz bu kadar verimli :D Hee evet :D Bir de işin faciaları var, sözde çok kaliteli ya, açın bir bakın bugüne kadar Apple firmasının ürünlerinde yaşanan sıkıntılara, evet iyi markadır ama pek çok hayranının inandığı ilah değildir, fiyatına göre bizim ülkede performansı vasattır. Zannedildiği gibi her androide göre de 2 katı uzun süre kullanılmaz. Bu bir yalandır, bir de bu yalanı söyleyenler de genelde 2-3 senede bir telefon değiştirir zaten :D Çok daha azına aynı performans mümkündür. Ayrıca veri toplama denilince Google herkese basar. Android'de Google'ın. Dolayısıyla pek çok işte ben Google'ın hizmetini tercih ederim. İşin içine fiyatı sokmadan konuşmak saçmalık ama hani sadece kaliteye bakalım diye söylemek gerekirse androide sahip olan ve iphonedan iyi olan telefonlar bulmak hiç de zor değildir. Fakat yine de genellememek lazım. Ayda en azından 10 bin maaşını alan, genelde Apple ürünlerine sahip ve bu sisteme alışık, memnun olan insanların da Apple tercih etmesi gayet makuldur. Ama ülkedeki iphone sayısına bakılınca ortada bir gerizekalılık olduğu aşikar :D Mesela Mavi'den 50 tl ye beyaz tişört almak yerine tutup 5 katı fiyata Armani'den alır mıydınız ? Buna hayır diyenlerinizin bazıları maalesef iphone konusunda aynı makul düşünceye sahip değil :D
          aalonegirl
          hangi daha ucuzsa
           makeup-alp
           iPhone
            mrsnl33
            Bence android.
             a.l.p.o.l.l.o.n
             Alo diyo mu ? Nete giriyo mu ? Bitti
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.