İnsanların Dedikleriyle Yaptıkları Birbirinden Bağımsız Olur Genellikle, Sizce Neden?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   simerenyamdakicicek
   farkedildiği anda hayatınızdan dehlemeniz gerek insandır
    catherine-earnshaw
    Havaya atıp tutmayı unutanlar da bu grupta.
     sacmaliklarbekcisi
     insanları yalan söylediklerinde dinlemeyi severim olmak istedikleri ama olamadıkları insanları anlatırlar Tolstoy
      magdur_sempanze
      Bu galadriel kadınsa Türk kızları ne?
       sairsel
       Yalanlar tatlı ve kolaydır, gerçekler ise acı ve zor! Bu sözlerimin altında yatan bir çok sosyo-ekonomik, psikolojik ve kültürel faktörler vardır. İçinde bulunduğumuz şartlarda en yakınınızdan tutun en uzağınıza kadar insan ilişkileri menfaatler üzerine kuruludur. Sevgi ve saygı gibi kavramların içi boşaltılmış, hatır gönül meselesi ise rafa kaldırılmıştır. Gösteriş budalası olduğunuz güncel hayatımızda artık konjonktür ne ise ona göre hareket ediyoruz.
        cimilli
        Benim dediklerimle yaptıklarım kesinlikle birbirinden bağımsız değil. Ben ne dersem onu yaparım. Adam gibi adam olmak bunu gerektirir. Ilık götlü diocular anlamaz bunu
         sselintturan
         Aslında bence insanların dedikleri çoğu zaman aklından ve kalbinden geçenlerdir. Ama malesef ki çevre ve şartlar ya da bazi durumlarda insanalr tarafından yargılanma korkusu. Insanda istediğini konuştuğunu yapma cesaretini azaltıyor.
          silivri
          Daha önce de buna benzer bir soru soruldu burada ve kısaca bir şeyler söylemiştim. Bu sefer biraz daha konuşayım. Çünkü soru daha net sorulmuş ve detaylı bir cevabı hak ediyor. İnsanlık tarihi boyunca daha rahat, işbirlikçi, hızlı ve verimli bir sistem kurulması için insanlara belli kurallar aşılanıyor. Hamurabi kanunları, on emir, budizm'in 5 öğretisi ve benzeri basit ama iyi-kötü kavramının temelini oluşturan kurallar. İyi-kötü kavramının tartışılması ve tabuları yıkan düşüncelerin ortaya çıkması felsefi olarak çokça gördüğümüz bir şey olsa da halkta karşılığı pek yoktur. Herkes o temel kurallar çerçevesinde konuşur. Kimse de çıkıp bunlara itiraz etmez çünkü kalıplaşmış düşüncelerdir. Kimsenin itirazı yoktur ve bunları savunan kişinin çok haklı olduğunu düşünür. Ama iş bireye indiğinde yani kişiselleştiğinde çıkarlar devreye girer. Başkalarının davranışlarına verdiğin tepki senin bir davranışın olarak görünür. Yaptığın her etik dışı davranışın bir aması olur. Bunu %90 değil herkes yapar. Ve biz her şeyi sadece dışarıdan görürüz.
           esseref
           insanın kendi içindeki bipolar hareketleri diyebiliriz bence
            essrayii
            Çünkü insanların gücü sadece bir şeyleri söylemeye yeter iş icraata gelince herkes sessiz 😬
             sihirbaz
             benim dediklerim ve yastıkların genelde bir olmasına özen gösteririm özellikle ilşkilerde
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.